Naga MarketsAkcje JSW liderem sesji, PKN Orlen z największym obrotem na WIG20– komentuje Palaczyk (Squaber)Poniedziałkowa sesja 6 lipca zaintrygowała inwestorów dość słabą końcówką sesji, w efekcie której WIG20 ograniczał swój zysk do niespełna 1%. Ostatecznie najpopularniejszym walorem w przeciągu dnia okazały się akcje PKN Orlen, notujące zysk rzędu 0,9%. Michał Palaczyk ze Squaber.com na antenie Comparic24.tv analizuje sytuację polskiej giełdy oraz zagranicznych indeksów, w tym S&P 500, w obliczu gorszej spłacalności kredytów.

  • W programie przeanalizowano również sytuację techniczną spółki Amica
  • Palaczyk spogląda w kierunku branży faktoringowej oraz najciekawiej prezentujących się podmiotów, które wchodzą w jej skład
  • Wall Street zamykało nowy tydzień na wyraźnym plusie, a indeks S&P 500 rósł o 1,6% i dochodzą do poziomu 3179,7 pkt., niemal domykał czerwcową lukę bessy

WIG20 ze słabszą końcówką pomimo optymizmu na rynkach zagranicznych

Liderem poniedziałkowej sesji były akcje JSW, które umacniały się o ponad 5%, w ich ślad podążały akcje KGHM rosnące o 2,3%. Najbardziej aktywną spółką okazał się natomiast PKN Orlen generujący obrót rzędu 68 milionów złotych. Zadziwia również transakcyjność spółki, która okazała się o kilkadziesiąt procent wyższa niż w przypadku drugiego pod tym względem PKO   – komentował Michał Palaczyk.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRN Orange Polska powoła Juliena Ducarroz na stanowisko prezesa zarządu 21 lipca
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/NZD, GBP/AUD, CHF/JPY
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here