Naga Marketsjsw ccOstatnia sesja w tygodniu na krajowym ryku przebiegała w wyraźnie słabszych nastrojach. Na wykresie 60-min notowania odbiły w dół od niemal osiągniętej na czwartkowej sesji górnej linii lekko spadkowego kanału. Ostateczne zamknięcie notowań wypadło mniej więcej w środkowym przedziale formacji. Uwagę zwraca zachowanie RSI, który od 2 tygodni oscyluje wokół 50 pkt. z odchyleniem ok. 10 – 20 pkt podkreślając, mimo lekko spadkowego nachylenia kanału na wykresie cenowym, słaby impet wykazywanego w ostatnich dniach ruchu.

WIG20: najmocniejsze uderzenie od spółek górniczych, banków i CD Projekt

Na diagramie dziennym od końca stycznia ma miejsce faza konsolidacji przejawiająca się w skupisku niskich świec. Patrząc na wykres z szerszej perspektywy jest widoczny zarys formacji RGR, obecnie jest budowane prawe ramię. Potencjalna linia szyi przebiega ok. 30 pkt. poniżej piątkowego zamknięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grupie spółek WIG20 najmocniej uderzyły w indeks spółki górnicze, banki oraz CDPROJEKT. Tymczasem na giełdach zagranicznych dominowały lepsze nastroje. Główne indeksy zachodnioeuropejskie oraz amerykańskie zamknęły dzień na plusie, te drugie (S&P 500 i Nasdaq 100) są na nowych historycznych maksimach. Wykazywane ostatnio wyniki finansowe amerykańskich spółek, często lepsze od oczekiwań, wraz z aktywną polityką pieniężną i fiskalną podbudowują rynkowe nastroje.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o inflacji oraz o produkcji przemysłowej w strefie euro. Zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i S&P500 od piątkowego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here