Naga Marketsjsw ccCzwartkowa sesja nie zmieniła zbyt wiele w obrazie na warszawskim parkiecie. WIG20 stracił 0,4% (zdecydowanie na plus wyróżniły się JSW i CCC), zamykając się na pułapie 1890 pkt. Lepiej zaprezentowały się mniejsze podmioty. MWIG40 wzrósł o 1,2%, a sWIG80 o 0,3%.

Na zachodzie Europy 0,5% stracił DAX, z kolei o 1,3% do góry poszedł londyński FTSE. W USA S&P500 stracił 0,1%, natomiast Nasdaq wzrósł o 0,2%. W kalendarium makro czeka nas dzisiaj publikacja danych w niemieckim i amerykańskim przemyśle oraz protokół z listopadowego posiedzenia RPP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uwaga inwestorów będzie jednak skoncentrowana na danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy (publikacja o godz. 14:30). Rynki śledzą z uwagą doniesienia nt. szczepionki na COVID-19. Wczoraj na rynek trafiły nieoficjalne informacje, że Pfizer ma problemy z jakością swojej szczepionki (dot. pozyskiwanych surowców, które nie spełniają wymogów), co może przełożyć się na wielkość planowanej w ’20 sprzedaży. Kontrakty na amerykańskie indeksy są wzrostowe (futures na S&P500 rosną o ok.0,2%), dlatego też start notowań na GPW może zacząć się od wzrostów.

Wybrane informacje ze spółek:

  • KGHM: Zwiększony popyt na miedź poprawia parametry cenowe
  • Enter Air: Spółka liczy, że duże zainteresowanie lotami w 2021 roku przełoży się na kontrakty
  • Tauron: Spółka pracuje nad utworzeniem kopalni zespolonej z ZG Janina i Sobieski
  • PGE: PGE Baltica wybrała Ordtek Limited jako wykonawcę tzw. Strategii UXO
  • CD Projekt: Niektórzy już mają „Cyberpunka”.Błąd amerykańskiej sieci Best Buy
  • Komputronik: UCS określił o 1,34 mln PLN wyższy podatek dochodowy za r.fin. 2014

Adrian Górniak, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here