jswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas piątkowej sesji o około 7,84%. Akcje drożały o 3,88 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 53,85 zł. Jest to świetny wynik na tle tracącego 0,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niezłych obrotach, wyższych niż średnia kwietniowa i ogólnie można być zadowolonym z przebiegu piątkowych notowań. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,40 zł. Była to kolejna sesja wpisująca się w korektę z ubiegłego tygodnia, która w całości nie zmiana szerszego układu technicznego. W sumie od szczytu z końca stycznia spółka traci już około 33%.


Akcje JSW – 17 miesięcy w trendzie spadkowym

Spoglądając na notowania przez pryzmat wykresu dziennego, widać że doskonale dokładnie respektowana jest linia trendu, a także układ coraz niższych ekstremów. Wydaje się zatem, że obecna korekta nie jest niczym zaskakującym po wcześniejszym zejściu na nowe minima. Potencjalnym jej zasięgiem jest dojście do linii trendu lub okolic poprzedniego dołka czyli w rejon niecałych 56 zł. Dopiero wybicie tych elementów pozwoliłoby myśleć o większej korekcie.

wykres notowań jsw 20.05.2019
Kurs akcji JSW 20.05.2019, źródło: xStation 5

Wyniki słabsze niż przed rokiem ale lepsze od oczekiwań

Po zakończeniu czwartkowej sesji, spółka opublikowała wyniki uzyskane w pierwszym kwartale bieżącego roku. Z raportu wynika, że zysk netto w tym czasie wyniósł 402,84 mln zł. Przed rokiem było to aż 753,88 mln zł, a więc mamy spory spadek. Niemal dwukrotny spadek odnotowano w zysku operacyjnym, a przychody w ujęciu skonsolidowanym wyniosły 2488,06 mln zł i były nieco niższe niż przed rokiem. Dlaczego więc słabsze wyniki wywołały wzrosty w piątek? Po pierwsze były one i tak lepsze niż oczekiwano, a po drugie mamy za sobą silną wyprzedaż, stąd nie dziwi odreagowanie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here