Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPoczątek sesji na GPW przebiegał raczej w pozytywnych nastrojach, w pewnej chwili indeks WIG20 zyskiwał nawet ponad 0,7%. Jednak im bliżej końca sesji tym gorzej radziła sobie polska giełda. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień na symbolicznym plusie wynoszącym 0,1%, z kolei WIG30 zanotował jedynie +0,04%.


Akcje JSW kontynuują spadki

Jastrzębska Spółka Węglowa zakończyła dzisiejszą sesję wa wynikiem wynoszącym – 3%. Po zamknięciu notowań poznaliśmy informacje ze spółki gdzie JSW podała, że jej celem jest rewizja strategii rozwoju z uwzględnieniem spółek zależnych.

Cytaty:
“Aktywa JSW posiadają istotny potencjał w budowaniu wartości firmy. Wdrożenie skutecznych rozwiązań aktywujących wszystkie możliwe synergie w ramach grupy pozwolą na osiągnięcie lepszych wyników oraz skuteczną realizację celów operacyjnych (PBSz, JZR Rozwój, Strategia Zakupowa, Informatyzacji, Transportu, Standaryzacja, Programy Efektywnościowe i Pracownicze)”

“Budowanie mocnej pozycji płynnościowej z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych JSW i oczekiwań interesariuszy to konsensus, jaki przedstawimy w aktualizowanej strategii. Zarządzanie ryzykami oraz ich mitygowanie we wszystkich obszarach działalności zapewnią funkcjonowanie spółki w okresie spowolnienia gospodarczego”

Jeśli chodzi natomiast o sytuację na wykresie, nie wygląda ona dobrze. Kurs od dłuższego czasu porusza się w silnym trendzie spadkowym. Najbliższym wsparciem jest zniesienie 78,6% Fibonacciego, wyznaczone z całej fali wzrostowej. Niemniej biorąc pod uwagę siłę sprzedających, może się ono okazać niewystraszające by powstrzymać aktualną falę wyprzedaży.

Wykres JSW
Źródło: xStation

Na niższym przedziale czasowym widać, że spadki są utrzymywane przez średnią SMA40, dopóki nie zostanie ona wybita górą, nie ma mowy nawet o korekcie wzrostowej. Sprzedający dominują na wykresie.

Orbex

Wykres JSW
Źródło: xStation

Millenium odbija od Overbalance

Millenium Bank radził sobie bardzo dobrze podczas czwartkowej sesji. Niemniej patrząc na wykres spółki nie ma powodów do euforii. Od dłuższego czasu kurs znajduje się w tendencji spadkowej. Sprzedający uaktywnili się po południu w momencie testu górnego ograniczenia układu Overbalance. Poziom 7,24 zł pozostaje kluczowym oporem. Aby myśleć o większych wzrostach, musiałby on zostać pokonany, wtedy też istniałaby szansa na ruch w kierunku mierzenia 38,2% Fibonacciego – 7,89 zł.

Wykres Millennium
Źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here