Naga MarketsAkcje Intela w dół o ponad 8%. Olbrzymia szansa przed AMDKurs akcji Intel Corp. w notowaniach przedsesyjnych w piątek rano spada aż o ponad 8% po publikacji wyników finansowych, które okazały się lepsze niż pierwotnie się spodziewano. Niczym cień podążają za Intelem problemy z opracowaniem nowych chipów w technologii 7nm, podczas gdy największy konkurent, AMD, już od pewnego czasu wytwarza swoje produkty w tym standardzie.

  • Intel pobił oczekiwania analityków jeśli chodzi o przychody oraz zysk.
  • Podał także prognozy na przyszłe miesiące, które pokryły się z zapowiedziami niezależnych ekspertów.
  • Pomimo tego, wyniki okazały się być niewystarczające, aby sprostać oczekiwaniom inwestorów.

Akcje Intela w dół o 8% przed sesją w piątek

Intel od kilku miesięcy sygnalizował problemy z przejściem do nowej technologii produkcji chipów w standardzie 7 nm, która już od pewnego czasu wykorzystywana jest przez AMD. Co więcej, największy rywal Intela już zapowiedział przejście do nowszej technologii 5 nm.

Według spółki, opóźnienie związane z wprowadzeniem układów 7 nm potrwa nawet do końca 2022 roku.

Intel w III kw. osiągnął zysk netto na poziomie 4,3 mld dol., co jest o wiele gorszym wynikiem niż 6 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Przychody spółki wyniosły 18,3 mld dol., co również jest słabszym wynikiem niż w odpowiadającym kwartale rok temu, gdy było to 19,2 mld dol. Jest to jednak więcej niż przewidywane przez analityków 18,22 mld dol.

W rezultacie publikacji wyników, akcje Intela po głównej czwartkowej sesji na NASDAQ zanurkowały w dół o nawet 10%, a w piątek rano w notowaniach przedsesyjnych tanieją o 8,50% do 49,32 dol.

Akcje Intela w dół o ponad 8%. Olbrzymia szansa przed AMD
Notowania Intel Corp. Źródło: tradingview.com

Wielu rynkowych ekspertów podkreśla, że problemy Intela związane z nową technologią są sporą szansą dla AMD i innych konkurentów w zabraniu udziałów w rynku od spółki. Warto jednak zwrócić uwagę na zasadniczą różnicę w wielkości Intela i AMD. Dla porównania, przychody AMD w III kw. 2020 r. wyniosą zdaniem analityków 2,56 mld dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here