Naga Markets

Akcje Intel ponad 5% niżej. Apple ogłasza przejście na własne podzespołyW poniedziałek akcje dobrze wszystkim znanej firmy technologicznej, rozpoznawalnej gównie z tworzenia układów scalonych oraz mikroprocesorów – Intel Corporation spadły ponad 5%. Działo się tak przede wszystkim dlatego, że równie przodująca firma Apple dotychczas korzystająca z układów firmy Intel ogłosiła przejście na własne podzespoły w produkcji swojego Mac Pro.

  • Podczas wydarzenia Worldwide Developers Conference (WWDC) Apple ogłosiło przejście na własne podzespoły
  • Wcześniej firma z logiem nadgryzionego jabłka współpracowała z Intel Corp. 
  • Akcje Intela spadły po tej informacji ponad 5%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje Intel silnie tracą

Akcjonariusze spółki Intel Corporation z całą pewnością nie są wniebowzięci ostatnią informacją Apple. Podczas dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference Apple ujawniło, że nowy Mac Pro będzie korzystał z własnego układu M2 Ultra, rezygnując z procesorów Intela. Decyzja ta stanowi kontynuację wysiłków Apple zmierzających do zmniejszenia liczby układów opartych na procesorach Intela w serii komputerów Mac.Podczas konferencji Apple ujawniło, że nowa wersja stanowi aktualizację “najlepiej sprzedającego się laptopa na świecie”. 15-calowy model jest “najcieńszy” w tym rozmiarze i “łatwy do przenoszenia”, według Apple. Posiada również ulepszoną kamerę i mikrofon oraz 18 godzin pracy na baterii. Jest zasilany przez nowy układ M2 Ultra, ulepszoną wersję półprzewodnika M2 Max, opisywanego jako najpotężniejszy jak dotąd układ krzemowy Apple.

Wykres Kurs akcji Intel Corp 06.06.2023
Kurs akcji Intel Corp 06.06.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

MacBook Air ma wszystko – powiedzieli przedstawiciele Apple, zauważając, że laptop współpracuje z iPhone’em i łatwo się z nim łączy. Produkt został wystawiony w cenie początkowej 1,299 USD. Można go zamawiać od dziś, a dostępny będzie w przyszłym tygodniu.

Po tej informacji akcje Intela spadły o ponad 5% docierając do poziomu 29,7 dolarów za akcje. Zdaje się, że spadek został jedynie wyhamowany końcem sesji a w kolejnych godzinach wtorkowych notowań spółka może spaść kolejnych kilka procent.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.