Naga MarketsAkcje Intel Corp. w dół o 10% w pre-market. Fatalne wyniki finansoweAkcje Intel Inc. tanieją w piątek w handlu przedsesyjnym na NASDAQ o niemal 10% w odpowiedzi na opublikowane wyniki finansowe, które okazały się lepsze od prognoz w kwestii przychodów i zysku, ale w niektórych kwestiach były poniżej oczekiwań. Spółka zawiodła przede wszystkim w przypadku marż, które sukcesywnie spadają z kwartału na kwartał. Wall Street zwraca uwagę, że w przyszłości może to być spory problem dla Intela.

Intel Corp. ze świetnymi wynikami, marnymi prognozami

Intel Corp. zaprezentował po czwartkowej sesji na NASDAQ wyniki finansowe za III kw. 2021 r., które okazały się lepsze od oczekiwań w wielu kategoriach, niemniej doszło do klasycznej sprzedaży faktów. Wydawać się może, że w obecnej sytuacji na rynkach, jeśli spółka z nawiązką nie przebije prognoz we wszystkich możliwych kategoriach, spore spadki w następnej sesji są nieuniknione.W końcu, przychody Intel Corp. wyniosły w III kw. 2021 r. 19,19 mld dol. wobec 18,33 mld dol. rok wcześniej. To także więcej niż prognoza ekspertów z Wall Street, którzy spodziewali się 18,24 mld dol. i również więcej niż oczekiwania samej spółki wynoszące 18,2 mld dol.

Solidnie wygląda także wskaźnik EPS, czyli zysk na akcję (earnings per share), który osiągnął wartość 1,71 dol., podczas gdy prognozy zakładały zaledwie 1,11 dol. W ujęciu rocznym zysk netto wzrósł o 59%.

Akcje Intel Corp. w dół o 10% w pre-market. Fatalne wyniki finansowe
Kurs akcji Intel Corp. Źródło: tradingview.com

Wyniki te pokazały powrót Intela do wykazywania solidnych wskaźników wzrostu sprzedaży. Drugi kwartał z rzędu zysk netto był dodatni po trzech kwartałach na minusie.

fpmarkets

Z czego zatem wynika spadek kursu akcji, gdy wyniki są tak dobre? Z prognoz samej spółki. Intel spodziewa się EPS w IV kw. 2021 r. na poziomie zaledwie 90 centów na akcję, a przychody mają spaść do 18,3 mld dol. Tymczasem, w analogicznym okresie rok wcześniej, EPS wyniósł 1,52 dol., a przychody 19,98 mld dol.

Zobacz również: Tesla z papierową stratą na bitcoinie (BTC) w III kw. 2021 r.

Głównym problemem z jakim mierzy się spółką są braki podzespołów elektronicznych z uwagi na zaburzone łańcuchy dostaw czy przerwy produkcyjne w związku z COVID. Spółka usprawiedliwia się także podjęciem długoterminowej strategii, która przełoży się na relatywnie gorsze wyniki w krótkim terminie.

Repozycjonujemy Intela na spółkę wzrostową w długim terminie. Na krótki termin, mogliśmy podejść bardziej konserwatywnie z lepszymi wskaźnikami finansowymi, ale zarząd zdecydował się na maksymalizowanie inwestycji i rozwój w długim terminie. Po to przyszedłem spowrotem do Intela. – skomentował CEO, Pat Gelsinger.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here