Naga MarketsAkcje Instal Kraków mocno w górę, co dalej? Marcin Tuszkiewicz o sytuacji na spółceAkcje Instal Kraków znajdują się bardzo blisko tegorocznych maksimów. Swój ostatni wzrost spółka zawdzięcza boomowi na rynku nieruchomości, szczególnie na rynku mieszkaniowym. Czy można jeszcze dołączyć się do trendu wzrostowego, a może jest już za późno? Zapraszamy do zapoznania się z analizą. 


Akcje Instal Kraków z szansą na wzrosty?

Zanim przejdziemy do analizy spółki Instal Kraków przybliżmy czym się ona zajmuje.Instal Kraków S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Instal Kraków. Pełni w niej funkcję jednostki dominującej. Instal Kraków S.A. skupia swoją działalność w branży budowlanej. Do segmentów operacyjnych spółki zalicza się:

  • działalność budowlano-montażową
  • produkcję przemysłową
  • działalność deweloperską
  • działalność zagraniczną
  • usługi produkcyjne

Jak mówi Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com: “Spółka wygląda bardzo ładnie. Ostatni potwierdzony szczyt w 2018 roku wypadał na poziomie 12,38, po czym rozpoczęła się fala wzrostowa. Co prawda została ona załamana w późniejszym czasie, niemniej ponowne wyjście powyżej 13,91 zł doprowadziło do wzrostów, które obserwujemy obecnie, od tego czasu rynek porusza się tylko i wyłącznie w kierunku północnym – obowiązuje trend wzrostowy”.

Źródło: tradingview

Sytuacja techniczna wygląda bardzo ciekawie. Spójrzmy na szeroki interwał W1, aktualnie notowania zbliżają się w stronę lipcowych szczytów. Niemniej co ciekawe swing wzrostowy, w którym obecnie się znajdujemy, rozpoczął się w momencie obrony dolnego ograniczenia układu Overbalance (który został zaznaczony żółtymi prostokątami. Cena ponownie zdołała wyjść powyżej poziomu maksimów z czerwca 2017 roku, co powinno zachęcać do dalszych wzrostów. Patrząc w bardzo szerokim ujęciu, istnieje nawet szansa na ruch w kierunku poziomu 23 zł, gdzie wypadają bardzo odległe szczyty z 2013 roku.

Zobacz także: 50 miliardów wyparowało z GPW, wszystko przez spółki Skarbu Państwa

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia materiału wideo, w którym Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com analizuje sytuację między innymi na spółce Instal Kraków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here