oddzial ing bankuKurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,42%. Akcje drożały o 0,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 193,80 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,97% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 192,80 zł. Była to sesja nie zmieniająca znacząco układu technicznego. W sumie od końca czerwca przecena sięga już blisko 10%.


Akcje ING Banku Śląskiego z próbą odbicia

Na wykresie z dzienną skalą czasową, widać że od początku roku kurs porusza się w łagodnym trendzie wzrostowym. Kolejne dołki pojawiają się coraz wyżej, całkiem nieźle respektowana jest tak że linia poprowadzona po serii wcześniejszych dołków. To od niej dokonuje się obecna próba zainicjowania odbicia. Powodem ku temu są wcześniejsze dobre wyniki finansowe oraz wydana wczoraj rekomendacja. Po za tym, spółka doznała sporej przeceny w ostatnim czasie. Szerszy wieloletni trend nadal jest wzrostowy i spółka jest jedną z najlepiej radzących sobie wśród sektora bankowego. Duża korekta miała miejsce od stycznia 2018 roku przez niemal cały ubiegły rok, w związku z tym tegoroczne wzrosty są próbą powrotu do długoterminowego trendu wzrostowego. Na wykresie dziennym coraz wyraźniej widać, że początek sierpnia przyniósł, prawdopodobnie kolejny wyżej położny dołek.

ing bank 9.08.2019
Kurs akcji ING Bank 9.08.2019, źródło: xStation 5

Wyższa wycena i prognozy dywidendowe

Podczas wczorajszej sesji światło dzienne ujrzała rekomendacja Domu Maklerskiego Vestor. W raporcie datowanym na 6 sierpnia, analitycy podnieśli wycenę ING Banku do poziomu 209 zł z wcześniejszych 197 zł. Wcześniejsze zalecenie neutralne zostało zmienione na zalecenie akumulacji akcji. Zdaniem analityków, w ciągu ostatnich kwartałów spółka potwierdza, że jest jednym z najbardziej rentownych i najszybciej rozwijających się banków w Polsce. Analitycy spodziewają się, że ścieżka wzrostu będzie kontynuowana także w kolejnych latach i oczekują także wzrostu wyników finansowych. Autorzy raportu oczekują także, że spółka będzie wypłacać dywidendę. Z zysku za 2019 rok zakładają około 2,2% stopy dywidendy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here