Naga MarketsGrupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów oraz doradztwie na rynku kapitałowym poinformowała o szeregu transakcji kupna akcji spółki dokonanych przez osoby pełniące w niej obowiązki zarządcze. Jedną z tych osób jest członek Zarządu, a drugą członek Rady Nadzorczej INC S.A.

Członkowie Zarządu skupują akcje INC

Grupa INC jest dynamicznie rozwijającą się polską grupą kapitałową funkcjonującą w obszarze inwestycji oraz doradztwa na rynku kapitałowym, która specjalizuje się w pomocy dynamicznym spółkom i wspiera je w rozwoju a także w uzyskaniu, a następnie utrzymaniu przewagi konkurencyjnej oraz w osiągnięciu obranych celów.

W opublikowanych w czwartek i piątek raportach, spółka poinformowała o nabyciu przez pana Mateusza Wcześniaka pełniącego funkcję członka Rady Nadzorczej INC S.A. 5110 akcji spółki po cenie 8,60 zł za szt. oraz zakupie przez pana Wojciecha Iwaniuka pełniącego funkcję członka Zarządu INC S.A. 2000 akcji spółki po cenie 8,70 zł za szt.

Obie transakcje zawarte zostały w czwartek, 17 września 2020 r.

INC osiągnęło w I półroczu 2020 r. 11,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto

Warto w tym miejscu przypomnieć także, że z opublikowanego kilka dni temu raportu wynika, iż spółka osiągnęła w I półroczu 2020 r. 11,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W samym II kwartale zysk netto wyniósł 5,9 mln zł i był o 11,6 proc. lepszy niż kwartał wcześniej. To drugi najlepszy kwartał w historii spółki.

Wynik EBITDA wyniósł 8,2 mln zł, a na koniec kwartału Grupa posiadała ponad 8,0 mln zł gotówki.

– Pierwsze półrocze, a w szczególności II kw. br. to okres hossy na rynku NewConnect. Jesteśmy świadkami napływu nowych inwestorów, wysokich obrotów, a w konsekwencji również zwiększonego zainteresowania pozyskaniem kapitału na giełdzie przez nowe spółki. Dzięki skutecznie realizowanej strategii i zdywersyfikowanej działalności Grupa INC jest tego beneficjentem, co widać po liczbie klientów i samych wynikach finansowych. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC wskazując, iż od początku roku spółka wprowadziła na rynek NewConnect cztery spółki tj. Plantwear, SpyroSoft, GenXone i Skinwallet.

– Nie zamierzamy zwalniać tempa i do końca 2020 r. planujemy wprowadzić na giełdę ok. 10 spółek – dodaje Paweł Śliwiński.

Akcje INC rosną o ponad 8 proc.

Spoglądając na notowania spółki INC na GPW warto zwrócić uwagę, że mimo ostatnich spadków, cena akcji spółki wzrosła od początku roku o niemal 520 proc. W reakcji na informacje o nabyciu akcji przez osoby pełniące w spółce obowiązki zarządcze, tylko dziś o poranku odnotowano wzrost przekraczający 8 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułElektrotim podtrzymuje prognozę wyników zakładając pozytywną sytuację na rynku
Następny artykułLudzie boją się inflacji i to kieruje ich do złota – uważa dyr. w Mennicy Skarbowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here