Naga MarketsAkcje HSBC spadły do 25-letniego dołka. Najbardziej lojalni inwestorzy tracą wiaręRaport grupy dziennikarzy śledczych mówiący o tym, że bank HSBC czerpał profity z obsługi “potężnych i niebezpiecznych graczy” spotęgował spadek notowań akcji banku. Na giełdzie w Hongkongu jedną akcję HSBC można było wczoraj kupić za 27,50 HKD, czyli ponad 50 proc. taniej niż jeszcze na początku obecnego roku.

  • HSBC może mieć problem z prowadzeniem interesów w Chinach
  • Lojalni inwestorzy tracą wiarę
  • Akcje HSBC na 25-letnim dołku

HSBC pod ostrzałem

HSBC stał się potencjalnym kandydatem kandydatem do wpisania na chińską „listę nierzetelnych podmiotów”, która ma na celu ukaranie firm, organizacji lub osób, które szkodzą bezpieczeństwu narodowemu – podała w sobotę gazeta Partii Komunistycznej Global Times. Jeśli faktycznie by do tego doszło, bank miałby spore trudności z prowadzeniem interesów w Chinach.

Co więcej, HSBC znalazł się wśród globalnych banków wymienionych w raporcie Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych na temat pożyczkodawców, którzy „czerpali zyski z potężnych i niebezpiecznych graczy” w ciągu ostatnich dwóch dekad, nawet po nałożeniu przez USA kar na te instytucje.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Choi Chen Po-sum, była wiceprezes giełdy w Hongkongu, która jest właścicielem akcji HSBC od ponad 40 lat, teraz nazywa swoją inwestycję błędem.
Straciłam wiarę – powiedziała 89-letnia Choi.

Simon Yuen, menadżer finansowy, który bezskutecznie lobbował za przywróceniem dywidendy przez bank, mówi, że spadek kursu akcji do najniższego poziomu od 25 lat może wymagać dalszych działań.

Akcje HSBC ciągle niżej

W tym tygodniu akcje HSBC na giełdzie w Hong Kongu spadły o ponad 9 proc., natomiast od początku roku przecena sięga 54 proc. Osunięcie pozostawiło bank w tyle za swoimi głównymi rywalami, w tym Citigroup.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Spoglądając na powyższy wykres widzimy wyraźnie zarysowany trend spadkowy. Zjazd z obecnego tygodnia zapewnił test poziomu 28 HKD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here