Logo grupa azotyKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,68%. Akcje drożały o 0,94 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 36,36 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego wczoraj 3,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36 zł. Była to jedna z najmocniejszych sesji w ostatnim okresie czasu. W sumie rozpoczęte w październiku odbicie przynosi już ponad 20% wzrost notowań.


Akcje Grupy Azoty w kierunku 37,70 zł

Poprzedni tydzień mimo, że rozpoczął się od spadków, skończył się całkiem udanie i sukces odnotowała strona kupujących. Kluczowa była zwłaszcza sesja ze środy, która przyniosła zwrot na rynku przy wzroście obrotów. Spoglądając na wykres dzienny, wydaje się, że zwyżka zapoczątkowana w minionym miesiącu powinna być kontynuowana. Na wykresie, widać że kurs zdołał powrócić ponad czytelny poziom okolic 34 zł. Po niewielkim cofnięciu, kurs znowu zaczął rosnąć, atakując poziom poprzedniego szczytu. Wszystko więc wskazuje na to, że ruch wzrostowy po przekroczeniu czytelnego oporu, powinien zostać podtrzymany w najbliższym czasie. Celem dla kupujących powinny być okolice 37,70 zł.

grupa azoty 5.11.2019
Akcje Grupy Azoty 5.11.2019

Przedłużone negocjacje z Lotosem w sprawie Polimerów Police

Wczoraj spółka poinformowała, że wraz ze spółkami zależnymi Zakładami Chemicznymi Police oraz GA Polyolefins, podpisała z Grupą Lotos aneks, który wydłuża okres obowiązywania listu intencyjnego w sprawie finansowania projektu inwestycyjnego “Polimery Police” do dnia 22 listopada. Aneks stanowi więc podstawę do kontynuowania negocjacji w sprawie udziału Grupy Lotos w finansowaniu projektu Polimery Police. Negocjacje zakładają, że Lotos miałby objąć nowe akcje spółki GA Polyolefins o wartości do 500 mln zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here