azotyKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,72%. Akcje drożały o 1,52 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 33,88 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego 0,82% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,72 zł. Była to jedna z najmocniejszych sesji od dłuższego czasu. W sumie od końca lipca spółka traci już około 35%.


Akcje Grupy Azoty z korekcyjnym wzrostem?

Ostatnie kilka sesji minęło pod znakiem wzrostów na akcjach spółki. Problemem może okazać się jednak fakt, że sesje te mają niewielką zmienność oraz dynamikę, jedynie wczorajsza sesja daje pewne nadzieje na zdynamizowanie tego ruchu. Niedawno cena spadła poniżej wsparcia okolic poprzedniego dołka co wygląda bardzo negatywnie. Trwające odbicie może zmierzać do czytelnego oporu jakim są okolice 34 zł czyli właśnie poziom poprzedniego dołka. Jeżeli z taką dynamiką cena podejdzie pod opór, to wydaje się wysoce prawdopodobne, że pojawi się mocniejsza reakcja podażowa. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową widać, że od końca 2015 roku trwa szeroki trend spadkowy. W tym czasie mieliśmy jednak kilka dużych korekt. Ostatnią od maja do lipca. Od tego czasu trwają spadki, które pochłonęły już niemal 35% wcześniejszej wyceny.

grupa azoty 18.10.2019
Akcje Grupa Azoty 18.10.2019

Rozszerzona oferta monitoringu i analityki gruntów rolnych

Wczoraj spółka poinformowała, że rozszerza ofertę monitoringu i analityki gruntów rolnych w celu bardziej precyzyjnego dawkowania nawozów przez jej klientów. Do wybranych przedstawicieli terenowych departamentu korporacyjnego handlu segmentu Agro trafią skanery doglebowe AgroCares, umożliwiające szybką analizę, na podstawie której wydawane są zalecenia dotyczące nawożenia. Użycie skanerów jest uzupełnieniem obecnej oferty handlowej Grupy Azoty, w której oprócz nawozów, od ponad roku jest też usługa polegająca na analizie danych satelitarnych, w celu optymalizacji zużycia nawozów. Jest to pomysł rozwijany wraz ze startupem SatAgro.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here