Logo grupa azotyKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,26%. Akcje drożały o 0,38 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 32,64 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego 1,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,60 zł. Była to kolejna słaba sesja z rzędu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od końca lipca spółka traci już około 35%.


Akcje Grupy Azoty w trendzie spadkowym

Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową widać, że spółka nie radzi sobie najlepiej. Od końca 2015 roku trwa szeroki trend spadkowy. W tym czasie mieliśmy jednak kilka dużych korekt. Ostatnią od maja do lipca. Od tego czasu trwają spadki, które pochłonęły już niemal 35% wcześniejszej wyceny. Warto zwrócić uwagę, na doskonale respektowany opór w rejonie 46 zł. Odbicie od niego doprowadza do obecnej fali wyprzedaży. Niedawno cena spadła poniżej wsparcia okolic poprzedniego dołka co wygląda negatywnie. W miniony piątek akcje zainicjowały próbę odbicia i być może pojawi się wzrostowa korekt. Poziom 34 zł może tu być istotny.

grupa azoty 14.10.2019
Akcje Grupa Azoty 14.10.2019

PDH Polska zmienia nazwę na Grupa Azoty Polyolefins

W miniony piątek spółka informowała, że firma PDH Polska czyli spółka celowa Grupy Azoty powołana do realizacji projektu “Polimery Police”, zmieniła 8 października nazwę na Grupa Azoty Polyolefins. Zmiana powodowana jest chęcią budowy marki kluczowej dla całej grupy kapitałowej inwestycji, a także wdrażania strategii zmierzających do integracji spółek należących do grupy kapitałowej Grupa Azoty. Nowa nazwa po polsku oznacza poliolefiny czyli grupy polimerów składających się wyłącznie z cząsteczek węgla i wodoru. Angielska nazwa ma ułatwiać prowadzenie działalności także po za granicami kraju.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here