Siedziba główna GPWKurs akcji spółki GPW S.A., która zajmuje się prowadzeniem obrotu papierami wartościowymi na warszawskim parkiecie, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,23%. Akcje drożały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 44,10 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego o 0,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach, niższych od ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 43,70 zł. Była to kolejna wzrostowa sesja z rzędu, która podtrzymuje trwający trend wzrostowy. W sumie od połowy maja zwyżka sięga około 18%.


Akcje GPW napotykają ważny opór, czas na korektę?

Notowania spółki świetnie sobie radzą i od połowy maja zwyżka sięga około 18%, notując niemal nieustający wzrost, patrząc na wykres dzienny. W szerszym rozumieniu, widać że od połowy 2018 roku kurs porusza się bokiem między 34 a 44 zł. Obecnie cena dociera do poziomu szczytu z października ubiegłego roku, który stanowi silny opór. Wydaje się, że poziom ten może wywołać korektę. Jeżeli tak się stanie, najbliższym poziomem wsparcia będą okolice 42 zł czyli poziom oparty o szczyty z kwietnia.

gpw 5.07.2019
Kurs akcji GPW 5.07.2019, źródło: xStation 5

Giełda z nowym system transakcyjnym

W ostatnich dniach zarząd spółki zdecydował i poinformował o rozpoczęciu prac mających wprowadzenie budowy własnego systemu transakcyjnego. Na ten cel spółka liczy na dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości około 30 milionów złotych. Niebawem mają rozpocząć się prace badawczo-rozwojowe. Budowa platformy transakcyjnej doskonale wpisuje się w strategię spółki na najbliższe lata. Zdaniem prezesa, nowe technologie i ich szerokie zastosowanie w sektorze usług finansowych to bardzo szybko rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki. Nowy system transakcyjny giełdy będzie spełniać parametry wydajności oraz szybkości, a wykorzystywane technologie będą charakteryzować się bardzo wysokim stopniem niezawodność. Mają zapewnić jak najkrótszy czas między złożeniem zlecenia, a potwierdzeniem jego wykonania. Nowa platforma ma przynieś możliwość obniżenia kosztów transakcyjnych oraz wprowadzenie nowych funkcjonalności. Spółka myśli także o komercjalizacji tego rozwiązania.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here