Naga MarketsPodczas wczorajszego handlu akcje GoPro zanotowały silne spadki przekraczające 6% – wszystko za sprawą artkułu, który ukazał się w Barron’s i porównywał producenta kamer do spółki BlackBerry:

„Historia nigdy nie była łaskawa dla przedsiębiorstw posiadających tylko jeden produkt, tak jak GoPro. BlackBerry w swoim czasie miało podobną pozycję na rynku smartfonóiw.” – możemy przeczytać w tekście Alexandra Eule.

gopro

Akcje GoPro wyceniane obecnie na 32USD w październiku zeszłego roku kosztowały jeszcze 93USD. Zdaniem reportera Barron’s prognozy mówiące, że akcje powrócą w okolice 48USD są wyssane z palca. Przedsiębiorstwo cały czas posiada duży potencjał, zaczyna jednak wypadać coraz gorzej na tle konkurencji. Od początku tego roku akcje spółki osunęły się o 48%.

Co pokazuje analiza techniczna?

Poniższa tabela prezentuje najistotniejsze poziomy wsparć oraz oporów jak i punkty pivot:

pvioty

Jeżeli chodzi natomiast o wskaźniki to wyraźnie widać, że sugerują silną wyprzedaż akcji. Podobny sygnał generuje również cała rozpiętość średnich kroczących (od pięcio- do dwustuokresowych):

wskazniki2

Na samym wykresie świecowym notowania zeszły natomiast wyraźnie poniżej tegorocznego dołka. Jak na razie cena utrzymuje się nad kolejnym LL, który wyznaczała cena w zeszłym tygodniu – pokonanie tego lokalnego wsparcia będzie jednak sygnałem do dalszych osunięć.

tvc_6d63f1e028eb09de522d8b0e90bf90d0

Zacznij grać na spadki i wzrosty notowań amerykańskich spółek – zarabiaj pomimo rynkowej bessy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here