Naga MarketsAkcje giełdy kryptowalutowej Coinbase wycofane z obrotu na Deutsche BoerseNiemiecka giełda Deutsche Boerse poinformowała w środę, że do końca piątkowej sesji wycofa z obrotu akcje giełdy kryptowalutowej Coinbase Global ze swojego systemu transakcyjnego Xetra.

  • Coinbase debiutował na giełdzie w USA 14 kwietnia 2021 roku poprzez bezpośrednie notowanie akcji 
  • Z powodu problemów regulacyjnych obrót akcjami wycofuje jednak niemiecka Deutsche Boerse

Coinbase poza systemem notowań niemieckiej giełdy. Winny kod LEI

Powodem de-listingu jest brak danych referencyjnych dla tych akcji – poinformowała Deutsche Boerse, dodając, że de-listing będzie obowiązywał do odwołania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kiedy handel Coinbase rozpoczął się na platformach Deutsche Boerse, przez pomyłkę użyto niewłaściwego kodu referencyjnego – tak zwanego kodu LEI – powiedział Deutsche Boerse. Nie było jasne, czyj to błąd.

Taki indywidualny kod referencyjny jest potrzebny do identyfikacji i jest wymogiem regulacyjnym do dopuszczenia do obrotu. “Jedynym sposobem na wznowienie handlu przez Coinbase jest złożenie przez emitenta wniosku o LEI” – powiedział Deutsche Boerse.

Spółka zależna Deutsche Boerse, Clearstream, główny europejski gracz w zakresie rozliczania i rozrachunku transakcji powiedziała, że nie będzie już rozliczać transakcji w akcjach Coinbase na giełdzie we Frankfurcie od 23 kwietnia z powodów regulacyjnych, chyba że LEI zostanie dostarczony.

Amerykańska giełda kryptowalutowa zadebiutowała na Nasdaq w zeszłym tygodniu, a jej bezpośrednie notowanie stanowiło kamień milowy w rozwoju bitcoina i innych aktywów cyfrowych. Podczas sesji 21 kwietnia notowania osuwały się o 2,7% i zamykały na poziomie niespełna 312 dol., najniższym od momentu giełdowego debiutu.

Wejście na giełdę firmy z siedzibą w San Francisco jest zdecydowanie największym jak dotąd debiutem firmy kryptowalutowej, której kapitalizacja rynkowa w pierwszym dniu handlu na krótko przekroczyła 100 miliardów dolarów. We wtorek jej kapitalizacja rynkowa wynosiła 63,9 miliarda dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) pozostaje ponad 1,20, wyczekując na decyzje EBC
Następny artykułIndeks Nikkei notuje mocne wzrosty podczas dzisiejszej sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here