Naga MarketsPo styczniowych wzrostach, kiedy akcje spółki GameStop wzrosły o ponad 2 265 proc., od kilku tygodni znów obserwowaliśmy ich ponadprzeciętny wzrost. Tylko między 19 lutego br. a 10 marca br. notowania jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie spółek z USA wzrosły bowiem o ponad 805 proc. zmniejszając w ten sposób zasięg wcześniejszej wyprzedaży do niespełna 28 proc. z ponad 92 proc. Mimo to, od kilku dni znów obserwujemy niezwykle silne spadki.

  • Akcje GameStop wzrosły w ostatnim czasie o ponad 805 proc. 
  • Od kilku dni znów notują jednak ponadprzeciętne spadki
  • Według analityków, akcje spółki mogą spaść nawet do 33 USD

Akcje GameStop znów spadają

Spoglądając na notowania spółki GameStop zauważymy, że tylko od początku tygodnia jej akcje spadły o niemal 35 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 10 marca wyprzedaży do ponad 50 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy niektórzy analitycy są optymistycznie nastawieni do perspektyw wzrostu firmy, najwyższa cena docelowa podana przez FactSet wynosi 33 USD, podczas gdy aktualna cena to ponad 172 USD.

Spółka planuje podać w przyszłym tygodniu wyniki za czwarty kwartał fiskalny. Podobnie jak w przypadku innych tak zwanych meme stocks faworyzowanych przez traderów detalicznych, takie wyniki stanowią ryzyko dla niebotycznego wzrostu spółki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji biomed | prognozy giełdowe 2020 | giełda amerykańska prognozy | indeks dow jones | jsw analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułR22 oczekuje utrzymania trendu wzrostowego całej grupy w 2021 r.
Następny artykułPunkPirates S.A. jedyną spółką na GPW, która koncentruje się na VR, komentuje Leszek Krajewski
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here