Naga MarketsCzerwień na głównych rynkach światowych, pojawiająca się od kilku sesji to między innymi efekt powrotu zmienności i obaw dotyczących koronawirusa. Nie wszyscy gracze jednak pozostają pod kreską – GameStop (GME) odnotowało ponad 2 procentowy wzrost akcji podczas poniedziałkowej sesji, a spółka nadal mocno skupowana jest przez inwestorów detalicznych. Wolumen na GameStop był znacznie poniżej dziennej średniej, ale dane pokazały, że zainteresowanie w mediach społecznościowych dotyczące “memicznych akcji” wzrosło o ponad 100%.

  • Główne rynki spadają – część spółek utrzymuje się jednak we wzrostach
  • Wśród nich jest między innymi spółka GameStop
  • Ulubieniec Redditowej armii rośnie w poniedziałek ponad 2 procent
  • Zdaje się, że na spółce nadal mogą pojawiać się wzrosty
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

GameStop nadal w formie – spółka rośnie mimo negatywnego sentymentu głównego rynku

Fenomen memicznych spółek polega na tym, że nie wiadomo do końca dlaczego, skąd i jak – ale spółki te potrafią przeżyć nawet najsilniejsze upadki i najtrudniejsze okresy. W tym wypadku widać to doskonale, kiedy główne parkiety świecą czerwonością – podczas gdy GameStop (GME) rośnie ponad 2,6 procent podczas poniedziałkowej sesji handlowej, nakręcając inwestorów detalicznych do dalszych zakupów.Pomimo ciężkich wyprzedaży na rynku, na forach typu Reddit czy społecznościowych portalach jak Twitter nadal trwa ciężka batalia o zachęcanie do dalszego skupowania akcji spółki. Jak się okazuje całkiem skutecznie to działa, ponieważ spółka była jedną z niewielu tak mocno rosnących w poniedziałek.

wykres Kurs GME Gamestop H4 20.07.2021
Kurs GME Gamestop H4 20.07.2021

Co prawda wolumen na GameStop był znacznie poniżej dziennej średniej, ale dane z HypeEquity pokazały, że wolumen w mediach społecznościowych na temat akcji wzrósł o ponad 100% w ciągu dnia. Co więcej nawet wzmianki o “kupnie” i “trzymaniu” spółki GameStop przewyższały wzmianki o “sprzedaży” w stosunku 2 do 1.

Obecnie spółka oscyluje na poziomie 173,5 dolarów za akcję i wydaje się, że podczas kolejnych sesji istnieje spora szansa na powrót do rejonów 187 – 200 dolarów za akcję, gdzie przebiegają ważniejsze zakresy. Wraz z wydostaniem się ponad 200 dolarów, kurs może samoistnie zacząć się nakręcać dając przy tym szansę na dalsze wzrosty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here