Naga MarketsW kolejnych dniach po ujawnieniu prowadzonych czynności kontrolujących takie spółki jak GameStop (GME) oraz AMC Entertainment Holdings Inc. (AMC) przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ich notowania wyhamowują na wykresie. Poproszone o współprace spółki wykazują chęci do pełnej kooperacji z organem nadzorczym, jednak inwestorzy obawiają się zatrzymania pozytywnego sentymentu wokół podmiotów. Na skutek tego również, akcje spółek spadają podczas kolejnej sesji.

  • Rynek zareagował na doniesienia o wszczęciu kontroli przez SEC w niektórych spółkach
  • Popularne GME oraz AMC spadają podczas kolejnych sesji po tych doniesieniach
  • SEC nadal monitoruje rynek w świetle trwającej zmienności niektórych akcji
  • Dzieje się tak aby ustalić, czy wystąpiły jakiekolwiek zakłócenia na rynku, manipulacje handlowe lub inne wykroczenia
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

GameStop i AMC: Mania wychłodzona przez SEC

Rynek najpopularniejszych i ulubionych zarazem akcji inwestorów detalicznych odczuł podczas środowej sesji widoczną presję. Choć spółki te charakteryzowały się praktycznie stałym wzrostem – przeszedł czas ochłodzenia sentymentu prawdopodobnie na skutek prowadzonych przez Securities and Exchange Commission (SEC) czynności sprawdzających wobec tych podmiotów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym tygodniu pisaliśmy o tym, iż AMC oraz GME są pod lupą SEC. Komisja z USA przygląda się “memicznym akcjom” z Wall Street, teraz z kolei widać, że informacja o wszczęciu kontroli w celu zapewnienia stabilności oraz bezpieczeństwa potraktowana została przez inwestorów jako potencjalne ostrzeżenie, przed możliwością wycofania się większego kapitału z rynku.

wykres Kurs akcji GME H4 10.06.2021
Kurs akcji GME H4 10.06.2021

Jak podaje rzecznik organu nadzorczego: “personel SEC nadal monitoruje rynek w świetle trwającej zmienności niektórych akcji, aby ustalić, czy wystąpiły jakiekolwiek zakłócenia na rynku, manipulacje handlowe lub inne wykroczenia“. Podczas gdy jedną z głównych ról SEC jest ochrona inwestorów detalicznych, niektórzy inwestorzy zgromadzeni na platformach społecznościowych typu Reddit czy Twitter uważają raczej, że organ nadzoru staje się większym ryzykiem dla akcji spółek.

W mediach społecznościowych rozgorzała nawet dyskusja, czy dochodzenie SEC może być skoncentrowane na pomocy instytucji finansowych, grających na spadek walorów – odcinając inwestorów od możliwości dalszego windowania cen akcji spółek. Innymi słowy powraca echo rozpoczęcia “ruchu” WallStreetBets mówiącego o tym, że organy nadzorcze wspierają jedynie dużych graczy – odbierając prawa mniejszym.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here