Naga MarketsW związku z najnowszą decyzją Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), akcje FTI Profit od dnia 7 lutego 2019 roku są ponownie notowane w ramach NewConnect. Po trwającym od początku grudnia zawieszeniu notowania w pierwszym dniu handlu tracą ponad 50%, spadając do pułapu poniżej 0,40 zł za akcję.


KNF nie widzi przesłanek do dalszego zawieszenia akcji FTI Profit

“Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 6 lutego 2019 r. skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW) żądanie uchylenia decyzji KNF z dnia 3 grudnia 2018 r. w sprawie zawieszenia obrotu, w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect, akcjami wyemitowanymi przez spółkę FTI Profit SA. W dniu 5 lutego 2019 r. KNF podjęła Uchwałę Nr 31/2019 w sprawie przekazania do publicznej wiadomości informacji o zaistnieniu okoliczności wskazujących na dokonanie manipulacji, o której mowa w rozporządzeniu 596/2014, w obrocie akcjami spółki FTI Profit S.A. oraz o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa”poinformowała KNF w oświadczeniu.

W związku z podaniem do publicznej wiadomości ww. informacji, ustały przesłanki uzasadniające dalsze zawieszenie obrotu akcjami FTI Profit SA, w sytuacji uświadomienia inwestorom potencjalnego ryzyka naruszenia ich interesów.

FTI Profit
Akcje FTI Profit tracą ponad 50% w trakcie czwartkowej sesji. Źródło: Stooq.com

W dniu 5 lutego 2019 r. KNF jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przekazania do publicznej wiadomości informacji o zaistnieniu okoliczności wskazujących na dokonanie manipulacji w obrocie akcjami spółki FTI Profit SA oraz złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W oskarżeniu pod uwagę brane są takie praktyki jak wash trading (sztuczny obrótw), pump and dump (zawyżanie cen instrumentu finansowego) oraz spoofing (przekazywanie fałszywych zleceń do arkusza). Akcje spółki zostały zawieszone na GPW już w grudniu, a GPW odblokuje je w tym tygodniu.

KNF zwrócił uwagę na aktywność giełdową FTI Profit SA, gdy w okresie od 26 listopada do 3 grudnia, średni wolumen osiągał wartości powyżej jednego miliona sztuk akcji dziennie, wcześniej plasując się na poziomie zaledwie jedenastu tysięcy. We wspomnianym okresie doszło również do wzrostu kursu akcji spółki z 0,45 zł do 1,39 zł, czyli o ponad 200%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLajk dla akcji Facebooka? Kurs najwyżej od września!
Następny artykułKurs euro spada – EUR/USD z celem 1.13000
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here