Naga Markets



Akcje Famur straciły 6,7 procent. Krajowe indeksy odnotowały wczoraj słabszą sesjęZamknięcie wczorajszej sesji na Wall Street wypadło w pobliżu poziomów z zamknięcia piątkowej sesji, kluczowe indeksy nie zmieniły istotnie swojej wartości, a zmiany kursów na pojedynczych spółkach o największej kapitalizacji dochodziły sporadycznie do 2%. Za nami jest już wirtualne spotkanie przywódców USA i Chin, głównym tematem rozmów był temat Tajwanu.

Akcje Famur wpisały się w spadkowy charakter wczorajszej sesji

Ze strony Białego Domu padło oświadczenie, że poczyniono postępy w aspekcie rozmów o rywalizacji pomiędzy państwami, jednak bez żadnych przełomów. Dziś wyniki opublikują najwięksi detaliści – Walmart i Home Depot i poznamy dane makro zza oceanu o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej, a także odczyt PKB za III kw. w strefie euro.



Krajowe indeksy odnotowały wczoraj słabszą sesję, najmocniej przecenił się indeks WIG20 (-1%), w którym najmocniej ciążyły notowania spółek surowcowych i koncernów naftowych. Spółkom paliwowym nie pomogły plany obniżenia marż na stacjach paliw oraz w rafineriach, w ramach tzw. tarczy inflacyjnej.

Najsłabszym walorem na sesji było JSW (-8,3%), po aktualizacji planów wydobycia węgla w 2021 roku – spadek z 16 mln ton do 13,8 mln ton. Na przeciwległym biegunie znalazło się Orange (+3%), które rozpoczyna rozmowy z partnerami społecznymi określające warunki zatrudnienia na lata 2022-2023.

Negatywny sentyment wokół JSW rozlał się również na inne spółki węglowe, w tym na najsłabszy walor z indeksu mWIG40 – Famur (-6,7%), który po sesji opublikował wyniki: zysk netto w III kw. wyniósł 41 mln zł wobec konsensusu na poziomie 27 mln zł, wynik był słabszy o 42% r/r. Słabiej radziła sobie również Bogdanka (-5,5%).

Z pozostałych spółek: 1. Zysk netto Mercatora w III kw. wyniósł 39,5 mln zł wobec 356 mln zł przed rokiem, spółka szacowała wynik na poziomie 36,3 mln zł. Spółka dopuszcza scenariusz dalszego spadku marż, ze względu na globalny trend spadkowy cen rękawic. 2. Stalprodukt zakończył III kw. z zyskiem netto na poziomie 157 mln zł, zgodnie z szacunkami. 3. Wirtualna Polska wypracowała w III kw. wynik netto wyższy od konsensusu aż o 54%, na poziomie 53 mln zł wobec 25 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. 4. Grupa GTC miała w III kw. 11,3 mln euro zysku netto, wobec 17,2 mln euro przed rokiem, prognozy analityków oscylowały wokół poziomu 15,4 mln euro. 5. Alumetal zarobił 29 mln zł w III kw., o 83% więcej niż w III kw. 2020 roku

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed akcje wykres | kurs akcji pzu | kurs pgnig | giełda forum | pgnige akcje | lotos giełda | kurs kruk |



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here