Famur jest polską spółką od 2006 roku notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zajmującą się produkcją maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w przemyśle wydobywczym, przeładunkowym, transporcie oraz energetyce.

Z raportu datowanego na 26 września 2018 r. wynika, że w II kw. 2018 r, Famur z/s w Katowicach odnotował skonsolidowany zysku netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 56,85 mln zł wobec 14,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Ponadto w raporcie wskazano, iż w II kwartale 2018 roku:

  • skonsolidowane przychody ze sprzedaży uplasowały się na poziomie 570,86 mln zł wobec 309,73 zł rok wcześniej
  • zysk operacyjny wyniósł 67,92 mln zł wobec 23,05 zysku rok wcześniej.

W pierwszym półroczu 2018 roku Grupa Famur S.A. uzyskała ponad 1 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co daje wzrost o 100% w stosunku do porównywalnego okresu 2017 r. Raport wskazuje, iż na poziom zrealizowanych przychodów w stosunku do okresu porównywalnego wpływały przychody realizowane w wyniku integracji z Grupą KOPEX, której nabycie miało miejsce 27 czerwca 2017 r. Wyniki tej grupy   I półroczu 2017 r. nie były objęte konsolidacją Grupy FAMUR.

Za wysoki wysoki poziom przychodów uznaje się też ożywienie w sektorze górnictwa. Na przychody Grupy FAMUR w samym I półroczu 2018 r. – poza wykonywaniem umów dzierżawy kombajnów ścianowych i chodnikowych – miały wpływ m.in. produkcja kompleksów ścianowych przeznaczonych na rynek polski, dostawy przenośników taśmowych dla polskich odbiorców, a także sprzedaż na rynki eksportowe, m.in. kazachski, rosyjski, turecki, indyjski.

Akcje Famur S.A. otwierają się luką wzrostową

Notowania cen akcji Famur na GPW w dniu dzisiejszym (26.09.2018 r.) otworzyły się luką wzrostową na poziomie 5,60 zł. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, od otwarcia kurs osuwa się w kierunku wczorajszych maksimów.

Najbliższe wsparcie stanowi teraz linia trendu wzrostowego biegnącą tegorocznych minimów oraz lokalny poziom horyzontalny w pobliżu 5,22 zł. Z kolei w przypadku kontynuacji wzrostów opór znajdziemy na maksimach z sierpnia br. (5,74 zł), które w okolicach połowy października zbiegają się z linią tendencji spadkowej wyznaczonej od ustanowionych w tym roku maksimów (6,70 zł).

Źródło: xStation 5

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here