Naga MarketsPrzychody Facebooka w III kw. rosną o 35%. Spółka rośnie 1,26%Jak poinformował gigant społecznościowy Facebook Inc. w poniedziałek, jego przychody w trzecim kwartale 2021 r. wyniosły 29,01 mld dolarów, co oznacza wzrost o 35% w porównaniu z tym samym kwartałem w 2020 r., ale nadal jest poniżej oczekiwań analityków. Spółka delikatnie wzrosła do poziomu 328 dolarów za akcję, odsuwając na bok dalej trapiący podmiot temat wycieku dokumentacji i zeznawania przeciwko gigantowi przez byłego pracownika.

  • Facebook podaje raport dotyczący wyników za III kw. 2021 roku
  • Wyniki mimo dobrych odczytów nie robią większego wrażenia na inwestorach
  • Zdaje się jednak, że ten temat spycha na bok kwestię wycieku dokumentów spółki
  • Były pracownik zeznaje, że Facebook jest świadom konsekwencji swoich działań
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Facebook podaje wyniki, whistleblower zeznaje przeciwko gigantowi

Zaczynając od początku spółka Facebook podczas poniedziałkowej sesji podała swój raport, który wskazuje na to, że jego przychody w trzecim kwartale 2021 r. wyniosły 29,01 mld dolarów, co oznacza wzrost o 35% w porównaniu z tym samym kwartałem w 2020 r. Zysk netto spółki pobił szacunki i wzrósł o 17% rok do roku i wyniósł 9,19 mld dolarów, czyli 3,22 dolara na akcję.Z kolei dzienna liczba aktywnych użytkowników (DAU) portalu społecznościowego wzrosła o 6% do 1,93 mld średnio we wrześniu 2021 r., a miesięczna liczba aktywnych użytkowników (MAU) wzrosła o 6% do 2,91 mld na koniec września. Jak podaje prezes Facebooka Mark Zuckerberg: “Zrobiliśmy w tym kwartale dobry postęp, a nasza społeczność nadal rośnie.

wykres Kurs akcji Facebook HG4 26.10.2021
Kurs akcji Facebook HG4 26.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Mimo to akcje Facebooka nieznacznie osuwały się w handlu po godzinach od ogłoszenia, choć finalnie zaczęły skromnie zyskiwać, zamykając się na poziomie nieco ponad 1 procent zysku. W mediach nadal głośno omawiany jest temat wycieku dokumentów i zeznawania byłego pracownika przeciwko gigantowi.

Whistleblowerem spółki jest Frances Haugen, która jest jest amerykańskim inżynierem danych i naukowcem jak i menedżerem produktu. Ujawniła dziesiątki tysięcy wewnętrznych dokumentów Facebooka Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz The Wall Street Journal w tym roku, również fakt, iż Facebook jest świadomy wielu szkód, jakie jego aplikacje i usługi powodują, szczególnie u nastoletnich dziewcząt. Według nich jednak spółka ani nie naprawia problemów ani walczy, aby je rozwiązać. Więcej dokumentów ma być udostępnione w ciągu najbliższych tygodni.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here