Naga MarketsAkcje Facebook oraz Alphabet Inc. z wysokimi rekomendacjami od Goldman SachsGoldman Sachs widzi potencjał wzrostowy w notowaniach gigantów internetowych: Facebooka oraz Alphabet/Google. Zdaniem analityka znanego banku inwestycyjnego, kurs akcji tych spółek mogą wykazać dwucyfrowe wzrosty w nadchodzącym roku, a nie mają w tym przeszkodzić nawet obecnie prowadzone dochodzenia związane z rzekomym naruszeniem prawa antymonopolowego prowadzone przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

  • Analityk Goldman Sachs widzi dwucyfrowy potencjał zwyżki akcji obu spółek.
  • Facebook jest obecnie pozwany przez 46 stanów w związku z praktykami monopolowymi
  • Nasze prognozy na 2021 rok dotyczące rynku akcji dostępne są pod tym linkiem.

Goldman Sachs widzi potencjał w Facebooku i Alphabet

Akcje Facebooka oraz Alphabet Inc. mają wzrastać w 2021 roku i wykazać nawet dwucyfrowy wzrost notowań, jak stwierdził analityk Goldman Sachs, Heath Terry. W przypadku obu spółek, zaprezentowana przez niego rekomendacja brzmi: “Kupuj”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Terry widząc duży potencjał wzrostowy Facebook Inc. w swojej analizie przedstawionej we wtorek zaprezentował prognozę zakładającą zwiększenie ceny za akcję spółki do aż 330 dol. To o ponad 22% więcej od obecnego poziomu kursu akcji lidera mediów społecznościowych.

Sporo, biorąc pod uwagę, że od początku 2020 roku, notowania Facebooka zyskały ponad 30%, a od dołka wywołanego rozpoczęciem pandemii koronawirusa, nawet niemal 96%.

Akcje Facebook oraz Alphabet Inc. z wysokimi rekomendacjami od Goldman Sachs
Notowania Facebook Inc. Źródło: tradingview.com

W nadchodzącym roku beneficjentem hossy ma okazać się także Alphabet Inc. – właściciel Google. W tym przypadku, ekspert Goldman Sachs przewiduje potencjał wzrostu kursu o ponad 30% do 2250 dol. względem obecnie notowanego poziomu 1728 dol. Tymczasem jeszcze w marcu tego roku, za akcję Alphabet wystarczyło zapłacić nawet tak mało jak 1008,87 dol.

Akcje Facebook oraz Alphabet Inc. z wysokimi rekomendacjami od Goldman Sachs
Notowania Alphabet Inc. Źródło: tradingview.com

Zatem, zdaniem Goldman Sachs hossa spółek technologicznych będzie nadal trwać. NASDAQ Composite, który zrzesza walory związane z nowoczesnymi technologiami, od początku tego roku zyskał aż 43%, co w porównaniu z benchmarkowym S&P 500, który wzrósł w tym samym okresie o ledwie 14%, wygląda naprawdę imponująco.

Akcje Facebook oraz Alphabet Inc. z wysokimi rekomendacjami od Goldman Sachs
Porównanie notowań Nasdaq Composite (linia niebieska) oraz S&P 500 (linia pomarańczowa) od początku 2020 roku. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, zarówno Facebook, jak i Alphabet, mierzą się z oskarżeniami o praktyki monopolowe ze strony agencji federalnych, które związane są z postrzeganym przez Waszyngton istotnym wpływem dużych firm technologicznych na codzienne życie amerykańskich obywateli oraz kulturę Stanów Zjednoczonych.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here