Naga MarketsZysk Eurocash dwukrotnie przekroczył oczekiwania analityków Dotarcie pandemii do Polski pod koniec pierwszego kwartału wpłynęło na wyniki sklepów i dostawców towarów. Odczuła to także grupa Eurocash, jednak jej wyniki i tak przekroczyły oczekiwania analityków.

  • Zysk EBITDA Eurocash przekroczył oczekiwania analityków o ponad 14 mld zł i wyniósł 210,5 mld zł.
  • Strata netto Grupy Eurocash w pierwszym półroczu wyniosła 20,2 mln zł.
  • Platforma internetowa spółki odnotowała rekordowo wysoką sprzedaż.

Rosnąca popularność aplikacji mobilnej

Według opublikowanego we wtorek raportu, zysk EBITDA spółki wyniósł w drugim kwartale 2020 roku 210,5 miliona złotych, co oznacza spadek o 5,7 miliona złotych w stosunku do roku poprzedniego. Jest to jednak wynik lepszy od zakładanego przez konsensus PAP Biznes, który mówił o 196,1 miliona złotych zysku EBITDA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze lepiej wygląda zysk netto, który przekroczył prognozy ponad dwukrotnie i wyniósł 41,1 miliona złotych. W całym pierwszym półroczu Grupa Eurocash odnotowała stratę netto w wysokości 20,2 miliona złotych, a jak informuje spółka, na jej wysokość miały wpływ różnice kursowe wynikające z przeszacowania kontraktów leasingowych zgodnie ze standardem MSSF16.

Grupa odnotowała także rekordową sprzedaż na swojej platformie internetowej, która zyskała popularność podczas wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu.

Zobacz również: Apple i Tesla atrakcyjnymi aktywami do długoterminowej inwestycji, twierdzi Jim Cramer

W pierwszym półroczu tego roku klienci Eurocash Dystrybucja zamówili poprzez eurocash.pl towary o wartości 2,1 mld zł, czyli o 0,5 mld zł więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Warto odnotować rosnącą popularność aplikacji mobilnej. Wartość towarów zamówionych przez smartfony wyniosła aż 485 mln zł wobec 270 mln zł w pierwszej połowie 2019 r. Trudny okres pandemii pokazał potencjał biznesowy rozwiązań e-commerce B2B. Bezkontaktowe zamawianie i bezpieczny odbiór towarów zostały docenione przez klientów eurocash.pl – powiedział Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Eurocash.

Odwrócenie trendu

Analitycy XTB zwracają również uwagę na odbicie cen akcji spółki, które spadały do końca lipca.

Mocne wyniki za drugi kwartał wspierają dzisiejsze notowania Eurocashu (EUR.PL). Po gwałtownym odbiciu z marcowego dołka i osiągnięciu lokalnego maksimum, w okresie maj-sierpień walory znajdowały się w trendzie spadkowym. W pierwszej połowie sierpnia doszło jednak do poprawy nastrojów wśród inwestorów i znów mamy do czynienia ze stopniowym ruchem w górę. Dzisiejsza luka wzrostowa sięgnęła tym samym zniesienia 50% fali spadkowej zapoczątkowanej 12 maja. – piszą analitycy.

Zmiana ceny akcji Eurocash, źródło: XTB

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here