Naga MarketsW środę na Książęcej swoją obecność niewątpliwie zaznaczał British Automotive oraz Qumak, które były najsilniej zyskującymi spółkami. W rankingu przodował również Erbud (ERB), znajdując się jednak po jego drugiej, mniej chlubnej stronie, tracąc 22 sierpnia 29,32%, czyli prawie 4 zł. Jest to jedno z najsilniejszych jednodniowych osunięć od dekady, które wypchnęło notowania spółki na rekordowe minima:

ERBUD D1

Powodem silnej deprecjacji są raportowane wczoraj wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018 roku, które wskazywały na stratę netto w wysokości 30 mln zł wobec 7 mln zł osiąganego w analogicznym okresie rok wcześniej.

Spółka poinformowała, iż toku prac nad raportem finansowym uznała, że konieczne jest przeszacowanie marż na realizowanych kontraktach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Przyczyną konieczności dokonania zmniejszenia planowanych marż jest postępujący wzrost cen materiałów oraz usług podwykonawców. Dotyczy to kontraktów kalkulowanych i zawieranych w latach 2015-2016. Na ujemny wynik ma również wpływ ostateczne rozliczeniem dziewięciu kontraktów budowlanych – napisano w raporcie. Co ciekawe, oczekiwania analityków mocno rozminęły się z rzeczywistością. Ci zakładali, że zysk Erbudu wyniesie 3,4 mln zł.

Od strony technicznej notowania znalazły się na nieznanym dotychczas terytorium w związku z tym należy poczekać na dalszy rozwój sytuacji przed pochopnymi próbami łapania spadających noży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here