kurs akcji energaKurs akcji jednej z największych krajowych firm energetycznych, spółki Energa, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,75%. Akcje drożały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,76 zł. Jest to mocny wynik na tle na szerokiego rynku, gdyż w piątek indeks WIG20 tracił około 0,74%. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,70 zł. W sumie od początku miesiąca spółka zyskała ponad 11%.


Akcje Energa w odwrotnej korelacji z CO2

Początek listopada przyniósł serię wzrostowych sesji na notowania spółki. Cena odbiła od bliskich okolic poprzedniego dołka, a zarazem poziomu historycznego minimum. Zwyżka przewyższyła poziomy szczytu z połowy października. Sesja z ubiegłego piątku wskazała na ruch spadkowy. Możliwe, że po niewielkiej korekcie zwyżka będzie jednak kontynuowana, a głównym celem pozostaje kluczowy opór w rejonie 7 zł. Szersza tendencja nadal jest niestety spadkowa i cena musiałby wykonać znacznie większy ruch aby ten trend odwrócić. Szansą dla spółki mogą okazać się spadające notowania certyfikatów CO2, które po październikowej zwyżce znowu zaczynają tanieć. Na tych notowaniach można zaobserwować szerszy trend spadkowe od początku sierpnia bieżącego roku.

energa 12.11.2019
Akcje Energa 12.11.2019

Energa inwestuje w energię odnawialną

Podczas ostatnich sesji spółka poinformowała o swoich planach dotyczących inwestycji w energetykę odnawialną. Spółka planuje w 2020 roku oddać nowe moce wytwórcze w energetyce odnawialnej, w tym w fotowoltaice. Chodzi o oddanie do użytku farmy wiatrowej Przykona o mocy 31 MW, a także ok. 6 MW fotowoltaiki przy małych elektrowniach wodnych, 0,5 MW w fotowoltaice pływającej i prawdopodobnie około 20 MW z dużej farmy fotowoltaicznej. W kolejnych latach czyli 2021-22 spółka planuje budowę trzech małych elektrowni wodnych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here