kurs akcji energaKurs akcji jednej z największych krajowych firm energetycznych, spółki Energa, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,66%. Akcje drożały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,95 zł. Jest to przeciętny wynik na tle na szerokiego rynku, gdyż wczoraj indeks WIG20 zyskiwał około 0,56%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych niż w poprzednich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,90 zł. W sumie od końca sierpnia spółka zyskuje już ponad 12%.


Akcje Energa nadal w mało dynamicznej zwyżce

Na wykresie dziennym, widać że spółka notuje ostatnio dość udany okres, w którym odrabia nieco strat z początku roku. Od dołka z końca sierpnia kurs rośnie już o ponad 12%, czemu sprzyja m.in. znacząca korekta na rynku certyfikatów CO2, z którą krajowe spółki energetyczne wykazują pewną korelację. Problemem dotychczasowej zwyżki jest to, że nie widać mocniejszej dynamiki oraz wzrostu obrotów. Być może zwyżka okaże się więc tylko kolejną korektą w trendzie spadkowym. Na wykresie, celem popytu nadal powinny być okolice 7,20 zł czyli linia trendu i opór w postaci wcześniejszych dołków. Zwyżka wygląda jednak słabo i obecnie pojawia się wyhamowanie już przy rejonie 7 zł.

energa 9.09.2019
Akcje Energa 19.09.2019

Energa z kredytem w wysokości 2 mld zł

W ostatnich dniach spółka poinformowała, że zawarła umowę odnawialnego kredytu opartego o czynniki społeczno-środowiskowe ESG-linked. Umowa została zawarta z konsorcjum banków w składzie: Santander Bank Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO Bank Polski, Caixabank Oddział w Polsce, MUFG Bank. Przedmiotem umowy jest udzielenie spółce odnawialnego kredytu ESG-linked o wartości 2 mld zł. Kredyt udzielony jest na okres 5 lat od dnia podpisania umowy z możliwością dwukrotnego przedłużenia o rok. Oprocentowanie kredytu zostało ustalone na warunkach rynkowych na podstawie stawki WIBOR powiększonej o marżę. Środki z kredytu mają być wykorzystane m.in. na rozwój mocy wytwórczych OZE i dalszą modernizację linii elektroenergetycznych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here