kurs akcji energaKurs akcji jednej z największych krajowych firm energetycznych, spółki Energa, rósł podczas wczorajszej sesji aż o około 4,56%. Akcje drożały o 0,33 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,72 zł. Jest to wynik wpisujący się w odbicie na szerokim rynku, gdyż wczoraj silnie zyskiwał sektor największych spółek czyli indeks WI20, który rósł o 1,56%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnej do średniej z miesiąca. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,69 zł. Była to jedna z mocniejszych sesji od dłuższego czasu, która może sugerować pewną akumulację i czekające nas odbicie w górę. W sumie od początku miesiąca spółka zyskała już około 12%.


Akcje Energa rozpoczynają korektę, kluczowy poziom 8 zł

Spoglądając na wykres z dzienną skalą czasową, widać że proces akumulacji rozpoczął się na poziomie poprzedniego dołka czyli na ważnym wsparciu oraz po okresie długotrwałych spadków. Nie dziwi więc próba zainicjowania dawno nie widzianej korekty. Kluczowe znaczenie ma obecnie maksimum z 16 maja nieco powyżej 8 zł. Wybicie tego szczytu, oznaczałoby budowę struktury wzrostowej z pozytywnym układem ekstremów. Oczywiście nie musiałoby to oznaczać zmiany trendu ale byłoby jasnym sygnałem do rozpoczęcia większej korekty.

InvestCuffs
energa 31.05.2019
Kurs akcji Energa 31.05.2019, źródło: xStation 5

Wyniki zgodne z oczekiwaniami

Powodem do wzrostów podczas czwartkowej sesji była publikacja raportu z wynikami za pierwszy kwartał. Spółka wypracowała od początku roku 186 mln zł zysku netto. Wynik jest słabszy niż rok temu ale zgodny z szacunkami, sądząc po silnej reakcji rynku, inwestorzy obawiali się słabszych wyników. Zysk operacyjny wyniósł 291 mln zł, a wynik EBITDA wyniósł 554 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,97 mld zł i były wyższe niż rok temu. Spółka szacuje, że z powodu ustawy o cenach energii, utraciła przychód w wysokości około 209 mln zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here