eneaKurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,34%. Akcje drożały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 9,60 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wyraźnie podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 9,04 zł. Była to pierwsza sesja z tak wysokimi obrotami od połowy lipca. W sumie od końca sierpnia spółka odrobiła niemal 20% wcześniejszych strat.


Akcje Enea z mocnym otwarciem ale słabym zamknięciem

Piątkowa sesja odznaczała się podwyższoną zmiennością, wyższe niż w poprzednich dniach były także obroty. Wszystko za sprawą opublikowanych szacunkowych wyników, które pozytywie zaskoczyły rynek. Reakcja rynku mówi bardzo dużo o panującym sentymencie do spółki i całego sektora energetycznego. Sesja otworzyła się bowiem bardzo wysoko, jednak szybko doszło do realizacji zysków i kurs błyskawicznie wrócił do punku otwarcia notowań. Z jednej strony, domknięcie luki może oznaczać dalsze wzrosty, z drugiej, biorąc pod uwagę szerszy trend spadkowy, wydaje się, że można obawiać się o wyhamowanie zwyżki. A wykresie dziennym cena zatrzymała się na linii łączącej poprzednie szczyty. Jeżeli doszłoby do jej przełamania, kurs skieruje się ku poprzedniemu szczytowi. Byłby to duży sukces popytu, gdyż sytuacja choćby wyrównania poprzedniego wierzchołka dawno już nie miała tutaj miejsca.

enea 23.09.2019
Akcje Enea 23.09.2019

Enea pozytywnie zaskakuje wynikami

Podczas piątkowej sesji spółka przedstawiła szacunkowe dane za drugi kwartał i pierwsze półrocze. Od stycznia zysk netto ma sięgać już 506 ml zł. Przychody ze sprzedaży netto wyniosły w tym okresie 7,59 mld zł. Jest to wynik zaskakująco dobry i przewyższający prognozy analityków. Przypomnijmy także, że przed rokiem w alogicznym okresie czasu spółka wypracowała 431,2 mln zł zysku netto oraz przychody ze sprzedaż w wysokości 6,04 mld zł. Rok do roku widać więc znaczący postęp i to mimo trudnych warunków dla całego sektora energetycznego. Ostateczne wyniki spółka ma przedstawić 30 września 2019 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here