eneaKurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,62%. Akcje drożały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8,88 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,06% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 8,78 zł. Była to druga z rzędu udana sesja w ostatnim czasie, podkreślająca zwrot kursu na północ. W sumie od początku października spółka odrobiła ponad 10% wcześniejszych strat.


Akcje Enea z dynamicznym odbiciem

Akcje spółki dynamicznie drożeją od siedmiu sesji i to przy wsparciu nieco wyższych obrotów. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać wyraźnie, że mamy do czynienia w tym roku z trendem spadkowym. Jednak po potężnej wyprzedaży z początku roku, od maja cena porusza się w niezbyt czytelnym trendzie, raczej bocznym. W tym czasie zdecydowanie najtrwalszym elementem technicznym jest wsparcie w rejonie 8 zł, która właśnie doprowadza do kolejnego odbicia w górę. Wykres zachowuje się dość technicznie, gdyż drugi z doskonale respektowanych w tym roku elementów to linia trendu łącząca tegoroczne szczyty. Wydaje się, że z dużym prawdopodobieństwem możemy szacować, że cena kolejny raz dotrze do linii trendu, a więc kupujący mają otwartą drogę do okolic 9,20-9,30 zł.

enea 17.10.2019
Akcje Enea 17.10.2019

Enea wykupuje przedterminowo obligacje

Wczoraj spółka informowała, że wykupiła 1218 obligacji serii ENEA0220 za łącznie 121,98 mln zł. Reszta obligacji z tej serii nadal będzie w posiadaniu obligatariuszy i w dalszym ciągu będą notowane w Alternatywnym Systemie Obrotu organizowanym przez BondSpot S.A., a ich termin zapadalności wypada na 10 lutego 2020 roku. Wykupiona przed terminem część obligacji zostanie umorzona.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here