Naga MarketsAkcje Elektrobudowa silnie zyskują. Cena ponad poziomem 5 zł, a w tle upadłośćElektrobudowa nie zwalania tempa jeśli chodzi o wzrost notowań na warszawskim parkiecie. Cena akcji przekroczyła dziś poziom 5 złotych. Silny wzrost stanowi pokłosie wyroku Sądu Arbitrażowego, ogłoszonego w piątkowy wieczór, na mocy którego PKN Orlen ma zapłacić spółce 14,6 mln zł oraz 1,38 mln euro.

  • Wzrost notowań przekroczył dziś 50 proc.
  • Cena akcji znalazła się na poziomach z marca 2021 r. 
  • Spółka notuje wzrost po korzystnym wyroku Sądu

Akcje Elektrobudowa powyżej 5 złotych

Wczoraj notowania Elektrobudowy zyskały prawie 48 proc. Dziś natomiast cena rośnie już o ponad 50 proc. Szczyty wyznaczony został na poziomie 5,26 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni raz tak wysokie poziomy cenowe obserwowaliśmy niemal roku temu. To właśnie z okolic tego poziomu rozpoczęła się wyprzedaż w marcu 2020 roku w rezultacie zawirowań związanych z pandemią COVID-19 oraz ogłoszenia przez Sąd upadłości spółki.

Ceny akcji Elektrobudowa - wykres dzienny
Ceny akcji Elektrobudowa – wykres dzienny

Wyrok ogłoszony przez Sąd Arbitrażowy jest tylko częściowy i dotyczy podatku VAT oraz faktur niezapłaconych i niepotrąconych przez Orlen.

Spółka wystąpiła do Sądy p-ko PKN Orlen na początku ubiegłego roku. Pozew opiewał na kwotę ponad 100 mln zł oraz 12 mln euro. Roszczenia wynikały z umowy projektowania, dostawy i budowy instalacji metatezy w zakładzie Orlenu w Płocku.

– Z uwagi na skomplikowany oraz wielowątkowy charakter wzajemnych roszczeń rozpatrywanych w ramach postępowania arbitrażowego Sąd zdecydował o wyodrębnieniu szeregu pomniejszych kwestii oraz spornych roszczeń do odrębnych postępowań składowych. Według informacji od pełnomocników Sąd Arbitrażowy w późniejszym terminie wyda kolejne wyroki częściowe rozpoznające roszczenie spółki co do zapłaty wynagrodzenia, a także pozostałych roszczeń pozostałych dochodzonych w ramach Postępowania Arbitrażowego, w tym z tytułu nadużycia gwarancji, rozliczenia robót dodatkowych oraz zwiększenia wysokości wynagrodzenia ryczałtowego – podano w komunikacie.

Upadła spółka i pożegnanie z GPW

Mimo silnych wzrostów, sytuacja spółki Elektrobudowa jest bardzo zła. W marcu 2020 r. Sąd ogłosił jej upadłość. Prawomocność tej decyzji została stwierdzona z dniem 8 października.

Akcje spółki mają zostać wycofane z giełdy po upływie pół roku od uprawomocnienia się decyzji o upadłości. Termin ten przypada zatem na kwiecień 2021 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zlotowka | notowania giełdowe lotos | akcje biomed | cena akcji pgnig dzisiaj | waluta euro | lotos gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here