Naga MarketsAkcje Electronic Arts Inc. (EA) zakończyły wczorajszą sesję 2,38% na plusie, jednak spadły ponad 4,7% w obrocie poza sesyjnym po tym, jak firma osiągnęła rekordowe wyniki za IV kwartał 2019 roku. Wtorkowa sesja zamknęła się na poziomie niemal 120 USD, najwyższym od października 2018 roku.

Electronic Arts osiąga solidne wyniki za IV kw. 2019 r.

Gigant gier komputerowych odnotował w czwartym kwartale dochód netto w wysokości 418 milionów USD, czyli 1,43 USD na akcję, w porównaniu do 209 milionów USD, czyli 69 centów na akcję, w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przychody netto wzrosły do ​​1,39 miliarda USD z 1,24 miliarda USD w okresie ubiegłego roku, a firma podała, że ​​rezerwy netto spadły do ​​1,21 miliarda USD w porównaniu z 1,36 miliarda USD rok wcześniej. Rezerwy netto są częstym wskaźnikiem (niezgodnym z GAAP) stosowanym przez firmy z branży gier komputerowych do rejestrowania większej sprzedaży cyfrowej i fizycznej.

Firma oświadczyła również, że ​​spodziewa się dochodu netto za rok budżetowy 2021 w wysokości 978 milionów USD, co stanowi 3,35 USD na akcję, a rezerw netto na poziomie 5,55 miliarda USD. Firma poinformowała, że ​​zmieniła sposób obliczania rezerw netto na rok budżetowy 2021.

Electronic Arts powiedział, że ​​wpływ pandemii COVID-19 na działalność firmy będzie wynikiem szeregu czynników, które obecnie ewoluują, a firma nie może ich dokładnie przewidzieć. Zdecydowana większość pracowników firmy pracuje z domu, a zespoły ds. bezpieczeństwa i technologii umożliwiają bezpieczne zdalne zatrudnienie.

Akcje EA wzrosły w ubiegłym roku o 36%, gdy indeks S&P 500 zakończył 2019 rok w okolicach 29%. Przebicie lokalnego poziomu oporu 121,30 (szczyt z października 2018 roku) umożliwi wykreowanie większego impulsu wzrostowego z celem na historyczne maksimum 150 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej psychologicznego poziomu wsparcia 100 USD wyhamuje presję kupujących.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS
Kurs Electronic Arts na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs Electronic Arts na interwale tygodniowym, tradingviewcom

Electronic Arts to amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982. W pierwszej połowie 2011 roku firma EA była pierwszym co do wielkości wydawcą gier na zachodnich rynkach, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów. Jest też właścicielem platformy dystrybucji cyfrowej Origin.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here