Naga MarketsW środę, 21 października odbyła się rozmowa z prezesem spółki Ekopol Górnośląski Holding S.A. – Andrzejem Piecuchem. W jej trakcie redaktor pytał o działalność spółki w dobie pandemii COVID-19. Poruszone zostały tematy nowych inwestycji oraz perspektyw na przyszłość stojących przed spółką. Ponadto podniesiony został temat dywidendy wypłacanej regularnie przez Spółkę, a także potencjalnego przejścia z NewConnect na parkiet główny GPW.

  • Prezes Ekopol Górnośląski Holding S.A. Andrzej Piecuch, odpowiedział w rozmowie na pytania redaktora Comparic Marcina Podlackiego.
  • Akcje Ekopol zwiększyły w bieżącym roku swoją wartość blisko 4-krotnie.
  • Spółka regularnie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem w formie wypłaty dywidendy. Jej kontynuowanie jest planowane również na 2021 rok.Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Tematy poruszone podczas rozmowy z Prezesem Ekopol Górnośląski Holding S.A. – Andrzejem Piecuchem

Podczas środowej rozmowy, Prezes Ekopolu wypowiedział się na tematy związane z bieżącą działalnością spółki. Powiedział o udziale wyszczególnionych poniżej części działalności w przychodach firmy: dystrybucja paliw płynnych i zbiorników na paliwa płynne, sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych czy działalność deweloperska.

Poruszony został temat ostatnich doniesień ze spółki o zarządzaniu gospodarką paliwową przy budowie najdłuższego podwodnego tunelu w Polsce, a także o realizacji pierwszego etapu budowy osiedla domów jednorodzinnych.

Padło pytanie dotyczące sytuacji akcji spółki na giełdzie. Z rozmowy dowiesz się, czy spółka planuje przejście z parkietu NewConnect na rynek główny GPW, oraz czy zamierza w dalszym ciągu dzielić się z akcjonariuszami zyskiem w postaci dywidendy.

Na koniec padła rozbudowana odpowiedź na pytanie, jak pandemia COVID-19 wpływała, wpływa i jak potencjalnie może wpłynąć na działalność firmy w najbliższych miesiącach.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Akcje Ekopol na poziomie najwyższym w trakcie ponad 10-letniej przygody spółki na rynku NewConnect

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku, walory Ekopol wybiły górą z konsolidacji na poziomie w okolicach 2 zł. W kolejnych miesiącach kurs poruszał się na północ w trendzie wzrostowym, wzrosty osiągnęły 100% w ciągu nieco ponad 3 miesięcy. Po trwającej kilkanaście sesji konsolidacji, w pierwszych dnia października kurs akcji wystrzelił, i zyskał kolejne 100% w ciągu raptem kilku dni z notowaniami. Wzrosty odbywały się w towarzystwie zwiększonych obrotów, a kurs poszybował do poziomu historycznego szczytu 8,6 zł.

Kolejne doniesienia ze spółki pozwalają pozytywnie patrzeć w przyszłość. Po tak dynamicznych wzrostach, korekta jest oczywiście możliwa i prawdopodobna, jednak w długim terminie wydaje się, że inwestycja może okazać się dobra i rentowna.

Notowania Eko-Pol z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Na zamknięciu środowej sesji, akcje Ekopol zyskiwały 1,23% a kurs wyniósł 8,2 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły nieznacznie 40 tys. zł.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here