Naga Marketslogo eko exportSpecjalizująca się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery, spółka Eko Expert podpisała istotną z punktu widzenia strategii firmy umowę z zagranicznym holdingiem energetycznym na zasadzie wyłączności działającym w Kazachstanie. To oznacza dla spółki możliwość wykorzystania strefy przedsięwzięcia, ponieważ lokalizacja daje znaczne przywileje podatkowe. Spółka rośnie dziś ponad 30 procent. 


Z podanego przez spółkę raportu do wiadomości wynika, iż spółka podpisała właśnie kluczową umowę pomiędzy nią a zagranicznym holdingiem energetycznym dotyczącą pozyskiwania mikrosfery na zasadzie wyłączności z dwóch, ważnych z punktu widzenia mikrosfery, elektrowni w Kazachstanie. Umowa ma charakter wyłącznego działania z podmiotem w Kazachstanie.

Spółka wchodząca w kooperację z polską Eko Export to największy prywatny inwestor branży energetycznej w Kazachstanie. Pierwsze działania eksploatacyjne spółka podejmie już od wiosny tego roku co będzie pierwszym etapem współpracy podmiotów.

Jak podaje spółka, partnerstwo obu podmiotów jest efektem skutecznej realizacji i dużego wysiłku włożonego w realizację dalekosiężnych planów w Kazachstanie. Partnerem Eko Export w tym projekcie będzie specjalnie powołana przez holding spółka. “Kluczową przewagą konkurencyjną Eko Export, która przyczyniła się do podpisania umowy jest zakład w Astanie będący najnowocześniejszym nie tylko w Kazachstanie, ale na całym świecie. Opatentowana technologia DMC (Direct Microsphere Collection) otwiera w przyszłości nowe możliwości efektywnego i nowoczesnego pozyskiwania mikrosfery.”

Sytuacja na wykresie

Aktualnie spółka przekracza próg wzrostu o +32 procent, co oznacza, że wiara inwestorów w obecną umowę podmianą przez spółkę jest wielka. Faktycznie, jak mogłoby się zdawać – obecna umowa pozwala spółce Eko Export na kluczowe działanie przy niskich kosztach – w rozumieniu odbarczania podmiotu z dodatkowych kosztów związanych z podatkami. Poziom docelowy pierwszych podejść zdają się być szacowane na poziomie 7 zł za akcję i własnie tam jeszcze podczas dzisiejszej sesji spółka ma szanse dotrzeć.

wykres EKO EXPORT D1 26.02.2019
EKO EXPORT D1 26.02.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here