Naga MarketsLogo Eko ExportSpoglądając na notowania akcji Eko Export zauważymy, że w skutek trwających od 20 grudnia 2018 roku wzrostów, cena akcji podskoczyła o niemal 220%. W trakcie tej aprecjacji doszło już do pokonania linii wcześniejszej tendencji spadkowej oraz kilku horyzontalnych oporów. Co ciekawe, jeden z ostatnio pokonany poziomów został dziś przetestowany od góry a w jego okolicy pojawiła się sina reakcja popytowa.


Eko Eksport S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. Specjalizuje się w jej pozyskiwaniu i sprzedaży. Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Ukrainy. Następnie jest on przetwarzany i kierowany do Europy zachodniej. Mikrosfera to ziarna szlaki powstające w czasie spalania pyłu węglowego w dużych paleniskach, najczęściej w elektrowniach, ma ona bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach, między innymi w energetyce, budownictwie, czy produkcji samochodów.

Sytuacja techniczna na wykresie spółki EEX

Spoglądając stricte technicznie na obecną sytuację na notowaniach spółki Eko Export dostrzec można, ze w skutek trwających już od ubiegłego tygodnia spadków cena akcji osunęła się w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 6,75 PLN.

Warto także zwrócić uwagę, że poziom ten bardzo precyzyjnie zbiegał się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego. Być może to właśnie było jednym z czynników pojawienia się tam tak silnej reakcji popytowej. Tylko w trakcie środowej sesji akcje Eko Export zyskują bowiem niemal 20% co sprawiło, że za jedną akcję spółki należy zapłacić już ponad 8 zł.

Jeżeli aprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wyceny na poziomie 8,55 PLN bądź nawet 9,25 PLN za akcje.

 

Eko ExportConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Torpol w górę o 7%. Spółka zyskuje po wygranym przetargu dla PKP
Następny artykułBitcoin od 5 sesji testuje 4 tysiące dolarów, czy kurs BTC pokona poziom?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here