Naga MarketsLogo Eko ExportAkcje Eko Export kontynuują dynamiczne wzrosty. Przypomnijmy, że jeszcze na początku 2019 roku za jedną akcję trzeba było zapłacić niecałe 3 zł, a dziś jest to ponad 7 zł. Od stycznia kurs wzrósł więc o ponad 130%! Jeżeli dzisiejsza sesja zakończy się przy aktualnych poziomach, niewykluczone, że wkrótce zobaczymy atak na 10zł.


Eko Eksport S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. Specjalizuje się w jej pozyskiwaniu i sprzedaży. Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Ukrainy. Następnie jest on przetwarzany i kierowany do Europy zachodniej. Mikrosfera to ziarna szlaki powstające w czasie spalania pyłu węglowego w dużych paleniskach, najczęściej w elektrowniach, ma ona bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach, między innymi w energetyce, budownictwie, czy produkcji samochodów.

Zobacz także: CD Projekt ma problem z przebiciem poziomu 200 zł za jedną akcję

Sytuacja techniczna na wykresie spółki EEX

Euforia nie jest chwilowa. Pierwszy wyraźny ruch wzrostowy można było zauważyć zaraz na początku stycznia. Do połowy lutego trwała nieznaczna korekta, jednak kupujący ponownie uaktywnili się 25 i 26 lutego. Początek marca przyniósł dalsze wzrosty, co napawa optymizmem. Patrząc na szeroki interwał czasowy, przekroczenie oporu przy poziomie 7 zł za akcję, oznacza możliwy ruch nawet w kierunku oporu przy 10 zł. Opór przy 10 zł, jest o tyle istotny, że jego wybicie, mogłoby doprowadzić do prawdziwej hossy, znajdują się tam bowiem dołki z 2015 roku, po których wybiciu, spółka wpadała w długoterminowy trend spadkowy. Aktualnie znajdujemy się co prawda w korekcie wzrostowej, jednak dynamika ruchu jest na tyle duża, że nie przypomina ruchu korekcyjnego, a bardziej nowy impuls wzrostowy. Być może przebicie 7 zł doprowadzi do zmiany trendu na wzrostowy.

Wykres Eko Export SA
Interwał D1,źródło: Tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here