Naga MarketsAkcje Duality zyskały w debiucie na New Connect 33,7%!Czwartek jest pierwszym dniem, kiedy na małej giełdzie New Connect notowane są walory spółki gamingowej Duality. Głównym akcjonariuszem spółki jest PlayWay, jeden z największych producentów gier w Polsce, który wchodzi w skład indeksu wig.games. Notowania w pierwszych godzinach pozostawały zawieszone w związku ze zbyt dużą różnicą teoretycznego kursu otwarcia w stosunku do kursu odniesienia. Ostatecznie wzrost na otwarciu wyniósł blisko 34%.

  • W czwartek, na New Connect zadebiutowała kolejna spółka.
  • Mowa o producencie gier: Duality, którego głównym udziałowcem jest PlayWay.
  • Na otwarciu, walory drożały o 33,7%, a kurs wyniósł 8,45 zł.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Duality zyskuje na otwarciu w dniu debiutu blisko 34%!

W czwartek na giełdzie New Connect zadebiutowała kolejna spółka. Producent gier: Duality, zyskał na otwarciu blisko 34%, a kurs wyniósł 8,45 zł. Duality prowadzi działalność na rynku gier wideo jako producent i wydawca gier własnych oraz na zlecenie zewnętrznych podmiotów. Spółka powstała w grudniu 2017 roku. Pierwsze transakcje zostały odnotowane o godzinie 11, kiedy notowania zostały dopuszczone do obrotu, po zdjęciu z górnych widełek. W południe walory spółki spadły w okolice 7,5 zł., a następnie miał miejsce ruch na północ, który skutkował ustanowieniem kolejnego szczytu, tym razem na poziomie 8,89 zł.

Do obrotu trafiły łącznie 4 mln akcji z dziesięciu serii, o oznaczeniach od A do J.

Firma wyprodukowała dotąd trzy gry:

“Barn Finders”- w pełnej wersji,

“Barn Finders: The Pilot” i “Accident: The Pilot”- w wersjach demonstracyjnych.

Premiera “Barnfinders” odbyła się w połowie czerwca tego roku. Do końca sierpnia gra sprzedała się w nakładzie ok. 70 tys. sztuk.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Notowania akcji Duality w dzień debiutu na New Connect. Źródło: stooq.pl

Warto dodać, iż główni akcjonariusze Duality: PlayWay, Tomasz Strzałkowski, Cezary Oliszewski, Jakub Trzebiński, Piotr Strzałkowski, Pronet Group oraz jedenaście osób fizycznych i jedna osoba prawna złożyli zobowiązania ograniczające zbywanie akcji (lock-up), na okres od 12 do 18 miesięcy od dnia debiutu na NewConnect. Łącznie umowami lock-up jest objętych 2,31 mln akcji, stanowiących 57,73% udziału w kapitale zakładowym Duality.

O godzinie 15, akcje Duality drożeją o 32,12%, a kurs wynosi 8,35 zł. Obroty na walorach spółki wynoszą blisko 2,3 mln zł. co jest niezłym wynikiem jak na parkiet New Connect.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here