dino polskaKurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,60%. Akcje drożały o 5,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 148,90 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,29% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 146,70 zł. Była to udana sesja, która zainicjowała odbicie po wcześniejszej, gwałtownej przecenie. W sumie od początku roku akcje spółki drożeją już o ponad 70%.


Akcje Dino silnie w dół po wynikach

Notowania spółki nie zachowywały się najlepiej podczas ostatnich sesji, kiedy doszło do publikacji wyników za trzeci kwartał. Wyniki okazały się bardzo mocne, co jednak nie jest zaskoczeniem, gdyż spółka regularnie prezentuje bardzo dobre wyniki. Były one jednak nieco niższe od oczekiwań analityków stąd możliwa reakcja spadkowa. Cena znajduje się blisko historycznych maksimów, skąd rozpoczyna się ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcie mamy w rejonie 140 zł. Warto spojrzeć także na dobrze respektowaną linię trendu, która doprowadziła do kilku odbić od końca ubiegłego roku. Ciekawie wygląda sytuacja jeżeli spojrzymy na wykres miesięczny, gdzie sytuacja może zacząć przypominać tę z połowy ubiegłego roku. Wtedy po pierwszej spadkowej świecy miesięcznej kolejny miesiąc to próba odrabiana strat, która skończyła się podobnie jak obecnie wygląda listopadowa świeca miesięczna. W dłuższym okresie okazało się, że kolejne 4 miesiące trwał ruchy korekcyjny. Obecnie warto pamiętać, że także mamy za sobą potężną zwyżkę, a więc pojawienie się nieco większej korekty nie powinno być zaskoczeniem.

dino 13.11.2019
Akcje Dino 13.11.2019

Trzeci kwartał z ponad 2 mld zł przychodów

Z podanych przed kilkoma dniami wyników wynikają raczej pozytywne informacje. Spółka cały czas rośnie. Zysk netto w trzecim kwartale sięgnął 109,45 mln zł wobec 82,28 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 150,39 mln zł wobec 113,02 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wzrósł aż o 36%. Przychody przekroczyły poziom 2 mld zł. Od stycznia zysk sięga już 281,91 mln zł w porównaniu z 208,73 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody od stycznia przekroczyły poziom 5 mld zł. Cały czas powstają nowe sklepy, co będzie się przekładało na dalszy wzrost przychodów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here