dino polskaKurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, nieznacznie rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,71%. Akcje drożały o 0,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 128,50 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego w piątek 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy średnich obrotach, a cały czerwiec przynosi jak na razie ruch boczny. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 127 zł. Była to kolejna spokojna sesja w ubiegłym tygodniu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie korekta, która nastała wraz z rozpoczęciem kwietnia, doprowadziła do około 20% przeceny.


Akcje Dino przy linii korekty

Spoglądając na wykres dzienny, widać że po około 20% gwałtownej korekcie, która dokonała się w kwietniu oraz w maju, spółka dość szybko powróciła do bliskich okolic historycznych szczytów. Respektowana jest linia korekty, łącząca lokalne wierzchołki i wydaje się, że pokonanie jej czyli wybicie gdzieś na okolice 130 zł może doprowadzić do powrotu spółki do trendu wzrostowego. W przypadku pogłębienia korekty, wydaje się że cena nie powinna spać niżej niż na wsparcie okolic 112 zł. Gwałtowna przecena, która dokonała się w połowie maja była spowodowana informacjami o prawdopodobnym powrocie podatku handlowego. Obecnie sytuacja wraca do normy i wydaje się, że raczej należy oczekiwać zakończenia korekty.

dino 17.06.2019
Kurs akcji Dino 17.06.2019, źródło: xStation 5

Dino wypuści kolejne obligacje

W piątek spółka poinformowała o zamiarze wyemitowania obligacji 3 letnich o wartości około 150 mln zł. Nie jest to nowa informacja, gdyż spółka już pod koniec maja informowała o swoich zamiarach. Termin zapadalności obligacji będzie wynosił od 3 do 5 lat, a oprocentowanie będzie stałe lub zmienne. Prawdopodobnie obligacje zostaną wprowadzone w alternatywny system obrotu prowadzonym przez giełdę. Celem emisji obligacji jest dywersyfikacja źródeł finansowania, a także optymalizacja kosztów działalności. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na rozwój firmy w ramach strategii polegającej w szczególności na rozwoju własnej sieci supermarketów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here