Naga MarketsAkcje Dino Polska wyceniane na giełdzie drożej od walorów PKN OrlenCena walorów Dino Polska zbliżyła się w środę do 240 zł. Taki stan rzeczy, biorąc pod uwagę ciąg dalszy spadków na akcjach paliwowego giganta PKN Orlen, spowodował rotację w klasyfikacji najdroższych spółek na GPW. Wartość giełdowa Dino Polska przekroczyła 23 mld zł. a właściciel spółki stał się tym samym największym inwestorem indywidualnym na całej Giełdzie Papierów Wartościowych.

  • Wartość giełdowa Dino Polska przekroczyła 23 mld zł.
  • Kurs akcji spółki drożeje w środę o 2% i oscyluje w okolicach 240 zł. co jest najwyższym kursem w historii notowań spółki.
  • Giełdowe wzrosty przyczyniły się do wyprzedzenia w rankingu PKN Orlen, króej akcje są wyceniane na 22,7 mld zł.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Akcje Dino Polska na historycznym szczycie

Dino Polska od momentu debiutu na GPW z okresu na okres informuje inwestorów o dynamicznym rozwoju sieci sklepów. Tylko w ostatnim półroczu przybyło ich 84, a jeszcze niedawno szyld Dino znany był jedynie mieszkańcom województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Na początku 2017 r. kwartalne przychody spółki oscylowały w okolicach 1 mld zł., od 2 połowy 2019 roku regularnie przekraczają one 2 mld zł.

Akcje spółki od momentu giełdowego debiutu nieprzerwanie znajdują się w trendzie wzrostowym. Jeszcze 12 miesięcy temu za 1 akcję spółki płacono na giełdzie mniej więcej 130 zł. Podczas dołka z połowy marca, akcje Dino spadły na moment w okolice 120 zł., i od tego czasu rozpoczął się rajd na północ, który trwa do dziś. Obecnie walory spółki wyceniane są na giełdzie na 240 zł., zatem mamy do czynienia ze wzrostem o 100% w przeciągu nieco ponad 5 miesięcy.

Notowania Dino Polska z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Dino Polska droższe na giełdzie od PKN Orlen

Ostatnie wzrosty Dino Polska w połączeniu z nieco gorszymi sesjami dla PKN Orlen spowodowały rotacje w rankingu największych spółek notowanych na Warszawskim Parkiecie. Obecna wycena Dino na poziomie 23,6 mld pozwoliła na wyprzedzenie paliwowego giganta o blisko 1 mld zł.

Podczas giełdowego debiutu, akcje Dino wyceniane były na 3,7 mld zł., natomiast wartość walorów Orlenu przekraczała wówczas 42 mld zł. Mowa oczywiście o kwietniu 2017 roku. Od tego czasu, patrząc na wykres globalnie, Orlen wyraźnie potaniał, a Dino systematycznie się umacniało.

Porównanie kapitalizacji Dino Polska i PKN Orlen. Źródło: bloomberg

Jednym z największych beneficjentów na walorach Dino Polska jest Tomasz Biernacki, który posiada aż 51,1% akcji spółki. W efekcie, jego majątek ulokowany w papierach Dino wart jest obecnie około 12 mld zł., co daje mu jedno z czołowych miejsc na liście najbogatszych Polaków.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here