Naga MarketsKurs dolara i kurs euro czekają na ważne dane w przyszłym tygodniuPodczas dzisiejszej sesji na rynku akcji mogliśmy obserwować wyhamowanie wzrostów, z jakimi mieliśmy do czynienia od początku tygodnia. Niemniej pomimo faktu zatrzymania ruchu wzrostowego, główne indeksy giełdowe w Europie i tak kończą tydzień na solidnym plusie.

  • Co ciekawe bardzo pozytywnie na tle naszych zagranicznych sąsiadów wyróżnia się indeks WIG20, który zamknął się dziś ponad 1,6% wyżej.
  • Z kolei wzrosty od poniedziałku sięgnęły niemal 12%, tym samym indeks 20 największych spółek zdołał wymazać z nawiązką cały silny ruch spadkowy z poprzedniego tygodnia.
  • Najlepiej radziły sobie dziś akcje spółki Dino Polska, gdzie po bardzo dobrych wynikach kwartalnych, kurs wystrzelił w górę i ostatecznie zamknął się na plusie wynoszącym ponad 11,7%.

Kurs Dino Polska na najwyższych poziomach w historii

Cena akcji znalazła się tym samym na najwyższych poziomach w historii. Na drugim miejscu plasują się dziś akcje Allegro, gdzie wzrosty wyniosły ponad 5%, z kolei ponad 3% zwyżkę zanotowały CD Projekt, KGHM i CCC.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych są już właściwie przesądzone, z ostatnich doniesień CNN wynika że Joe Biden jest coraz bliżej wygranej, aktualnie ma on 253 głosy elektorskie.Jednak sztab Donalda Trumpa zapowiada że to jeszcze nie koniec. Głosy wciąż są liczone w Georgii, Pensylwanii, Karolinie Północnej, Arizonie, Nevadzie i Alasce. Jeśli chodzi o reakcję rynku akcji w Stanach Zjednoczonych, ta wydaje się być lekko mówiąc przesadzona. Główne indeksy giełdowe wymazały całkowicie spadki z ubiegłego tygodnia, które wynikały z wprowadzenia w kolejnych ograniczeń dotyczących koronawirusa w Europie.

Jednak sytuacja pandemiczna wcale się nie poprawiła, a można powiedzieć że nawet jest gorsza, co oczywiście grozi kolejnymi restrykcjami. W Stanach Zjednoczonych nie wygląda to lepiej, a po zakończeniu wyborów również i tutaj może dojść do ponownego wprowadzenia ograniczeń, co oczywiście nie będzie dobrą wiadomością dla wydaje się przegrzanego rynku akcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here