Naga Marketsdino polskaGrupa Dino będąca najszybciej rozwijającą się siecią supermarketów proximity oraz drugą najszybciej rosnącą siecią na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych. Mimo publikacji raportu wskazującego na wzrost skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2019 r. do 109,45 wobec 82,28 mln zł zysku rok wcześniej, notowania akcji Dino Polska zaliczają dziś największy dzienny spadek od 176 dni. 


Dino Polska największym przegranym piątkowej sesji

Spoglądając na notowania Dino Polska zauważymy, że cały mijający tydzień wyróżniał się na tle tego, co obserwowaliśmy chociażby na przestrzeni października. Zdecydowanie większa zmienność (zarówno wzrostowa jaki i spadkowa) zdaje się przygotowywała inwestorów do dzisiejszej publikacji raportu finansowego za trzeci kwartał br.

Finalnie okazało się jednak, że mimo, iż w ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2019 r. wyniósł 222,6 mln zł wobec 134,81 mln zł zysku rok wcześniej, cena akcji osunęła się w skrajnym momencie o niemal 16 zł, co stanowiło ponad 10%.

Fakt ten sprawił, że Dino Polska jest dziś najsłabszą spółką wchodzącą w skład indeksu WIG20. Warto także zwrócić uwagę, że tak dynamicznej deprecjacji nie obserwowaliśmy na notowaniach tej spółki od 16 maja br., kiedy to spadki w skrajnym momencie sięgały 17,9 zł tj. 13,65%. Od tego czasu minęło 176 dni kalendarzowych i 123 sesje handlowe.

Cena akcji Dino Polska w piątek, 8 listopada 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZłoto przełamuje ważne wsparcie
Następny artykułWIG-Banki: PKO BP spada po rekordowych wynikach, Alior Bank w natarciu! [Przegląd akcji GPW]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here