Naga MarketsAkcje Dino Polska odnotowało ponad 2-procentową stratęPomimo słabego zachowania rynków Azjatyckich i porannych kwotowań kontraktów terminowych, wtorkowa sesja na GPW w Warszawie zakończyła się wzrostami głównych indeksów. WIG20 po słabym otwarciu, znalazł się w godzinach południowych w okolicach 1965 punktów i na tym poziomie skończył handel notując dodatnią stopę zwrotu na poziomie +0,51%.

Akcje Dino Polska tracą, CCC również “pod kreską”

Pozytywny ruch indeksu krajowych blue chipów nie rozwiązał jednak istotnej kwestii, tj. kierunku głównego trendu w którym powinien poruszać się ww. indeks. Wśród największych spółek zyskiwały przede wszystkim walory allegro.eu (+5,85%) i PGNiG (+2,47%). Na drugim biegunie znalazły się min. akcje Dino Polska (-2,17%) oraz CCC (-1,92%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku ropy naftowej byliśmy świadkami delikatnych spadków. Zmienność na rynku jest ograniczona w związku z oczekiwaniem na zaplanowane na ten tydzień spotkanie państw w ramach grupy OPEC+. Ostatnie spadki cen są związane z dyskontowaniem przez inwestorów potencjalnego zwiększenia wydobycia surowca przez państwa kartelu z uwagi na wyjście światowej gospodarki z niekorzystnego otoczenia związanego z pandemią. Sekretarz generalny OPEC – Mohammad Barkindo zapowiedział ostatnio, że rynek ropy naftowej wygląda ostatnio coraz lepiej, w szczególności w Azji.

Drugi dzień korekty objął rentowności krajowych obligacji skarbowych – 10-latki zakończyły wtorek w okolicy 1,51%. Spadały również rentowności amerykańskich papierów dłużnych docierając do strefy 1,41%. Sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych przebiegała jednak w minorowych nastrojach. Strona podażowa rynku wiodła prym przede wszystkim w stosunku do spółek technologicznych. Amerykański Senat rozpocznie w tym tygodniu debatę nad ustawą o nowym pakiecie fiskalnym, a do czasu jej przegłosowania na rynkach może utrzymywać się niepewność.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Pomimo słabej sesji za oceanem, od rana widzimy odbudowę pozytywnych nastrojów na rynkach akcji. Nikkei225 zakończył handel w okolicach +0,5%, a kontrakty terminowe na DAX30 i S&P500 są kwotowane również na dodatnich poziomach. W takim otoczeniu oczekujemy pozytywnego otwarcia handlu w Warszawie. Sytuacja techniczna na WIG20 nadal nie uległa zmianie – indeks znajduje się w ruchu bocznym ograniczonym zakresem 1900-2000 punktów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow j | biomed giełda | prognozy btc | dax online | kurs dow jones |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here