Naga Marketssklep dinoOd marcowej korekty akcje Dino Polska zyskują już ponad 10% i kontynuują aprecjację w trakcie sesji wtorkowej. W efekcie na GPW spółka jest jednym z liderów wzrostowych, ustępując miejsca jedynie KGHM. Dino pogłębia historyczne maksima i testuje poziomy tuż pod pułapem 1189 złotych.


Raport roczny pomaga Dino Polska we wzrostach

Spółka Dino Polska prezentowała wyniki finansowe 14 marca, raportując blisko 100 milionów złotych zysku netto w IV kw. 2018 roku. W całym 2018 roku grupa zanotowała 307,6 mln zł zysku netto, jest to 44% więcej w ujęciu rocznym.

Ubiegły rok to dalszy rozwój spółki, która otworzyła 202 nowe markety i w sumie na koniec roku ma już ich 977. Powierzchnia handlowa zwiększyła się o około 27%. Wyższa w ubiegłym roku okazała się być także średnia wartość paragonu. Na wykresie mamy ruch w górę od połowy lutego. Szerzej spojrzenie pokazuje, że mamy do czynienia z korektę po osiągnięciu nowego historycznego maksimum. Najbliższe wsparcie mamy w okolicach 105 zł i przy linii łączącej ostatnie dołki.

Pozytywne dane przekładają się również na pozytywną reakcję inwestorów. Od momentu publikacji wyników spółka rośnie i o godzinie 11:30 testowała poziomy powyżej 119 złotych za akcję. W efekcie, akcje Dino Polska zostawiają daleko w tyle istotną strefę oporu z pierwszej połowy zeszłego roku oraz zeszłotygodniowe maksima:

akcje dino polska
Akcje Dino Polska liderem wtorkowych wzrostów na GPW. Źródło: xStation 5

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here