Naga Marketssklep dinoNotowania spółki Dino Polska (GPW: DINOPL) zyskują trzecią sesję z rzędu i w środę testują poziomy powyżej 106 złotych, najwyższe od lipca ubiegłego roku. Od początku miesiąca spółka zyskuje 17% i zdaniem analityków ma szansę na dalszą aprecjację w kierunku 113 złotych. Co musi się jednak stać, aby akcje Dino Polska podeszły tak wysoko?


Dino Polska – zakresy wyznaczane przez mierzenia Fibonacciego?

Chociaż mierzenia Fibonacciego wśród wielu praktyków analizy technicznej budzą sporo kontrowersji, to w przypadku wykresu DINOPL rysują siatkę wyraźnie respektowaną przez notowania. Kluczową rolę odgrywają okolice 23,6% zniesienia tuż pod 96 złotymi za akcję, gdzie przebiega istotna strefa wsparć/oporów. Jest to również dolne ograniczenie konsolidacji, w którym notowania przesuwają się od końcówki listopada (górne wyznaczają zeszłoroczne maksima pod 113 złotych.

Akcje Dino Polska DINOPL
Akcje Dino Polska (DINOPL) na wykresie dziennym. Źródło: xStation 5

W trakcie środowej sesji akcje Dino Polska wybijają chwilowo maksima styczniowe i testują poziomy z lipca ubiegłego roku. Cześć zysków została już jednak zwrócona i cena powraca pod 106 złotych za akcję. Poziom musi zostać trwale wybity, inaczej wspomniane przed chwilą szczyty z początku roku będą trzymały notowania w ryzach i nie pozwolą na dalszą aprecjację.

Według Domu Maklerskiego BOŚ, notowania mogą podejść jeszcze wyżej niż obecne opory. Pod koniec stycznia instytucja zmieniała swoją rekomendację dla akcji z „trzymaj” na „kupuj”, podnosząc cenę docelową do 118 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here