dino polskaKurs akcji spółki Dino Polska, silnie rozwijającej się w kraju sieci marketów, nieznacznie spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,24%. Akcje taniały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 126,90 zł. Jest to słaby wynik na tle silnie rosnącego wczoraj o 1,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, a patrząc na siłę szerokiego rynku, trudno być zadowolonym z przebiegu wczorajszej sesji na walorach Dino. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 125,50 zł. Była to kolejna spokojna sesja w tym tygodniu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie korekta, która nastała wraz z rozpoczęciem kwietnia, doprowadziła do około 20% przeceny.


Akcje Dino Polska w trendzie wzrostowym

Wykres dzienny pokazuje, że spółka od początku kwietnia podlega korekta. Silniejsze tąpniecie notowań, dotąd niespotykane na tych walorach, miało miejsce w połowie maja. Było ono spowodowane ogłoszeniem sądowego zwycięstwa polskiego rządu z Komisją Europejską w sprawie podatku handlowego. Od razu pojawiły się spekulacje, że rząd przywróci zawieszony wcześniej podatek, co uderzyłoby w zyski m.in. Dino. Był to jednak jednorazowy spadek, a kolejne sesje przyniosły odrabianie strat. Spoglądając szerzej, korekta w silnym trendzie wzrostowym wyhamowała przy wcześniejszych szczytach, a więc na ważnym wsparciu. Wydaje się, że wybicie linii korekty, byłoby sygnałem do powrotu do długotrwałego trendu wzrostowego.

dino 7.06.2019
Kurs akcji Dino Polska 7.06.2019, źródło: xStation 5

Budowa nowego centrum dystrybucyjnego

Spółka poinformowała wczoraj o rozpoczęciu budowy nowego centrum dystrybucyjnego w Łobez w województwie zachodniopomorskim o wartości około 80 mln zł o powierzchni magazynowej 43,5 tys.m2. Spółka planuje zakończenie inwestycji w drugim kwartale 2020 roku. Celem budowy jest oczywiście obsługa silnie rozrastającej się sieci sklepów Dino, które pojawiają się na coraz to nowych obszarach kraju.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here