Naga MarketsAkcje Detalion Games tanieją w dzień debiutu aż o ponad 13%Akcje Detalion Games, spółki powiązanej z grupą PlayWay, spadają we wtorek 29 grudnia, czyli w dzień debiutu na NewConnect o ponad 13%. Jest to ostatnie IPO na warszawskim parkiecie w tym roku.

  • Głównym akcjonariuszem spółki jest grupa PlayWay, która posiada 32,8% udziału w kapitale zakładowym Detalion Games
  • Debiut Detalion przypomina IPO Play2Chill sprzed dwóch tygodni
  • Rozmowę z prezesem zarządu Aleksandrą Cwaliną przed debiutem na NewConnect odbył redaktor Comparic24.TV, Marcin Podlacki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Detalion Games w dół w dzień debiutu

Detalion Games zadebiutował na warszawskiej giełdzie we wtorek 29 grudnia, a notowania rozpoczęły się o godzinie 11:30 na poziomie 9,71 zł. Niemal od razu kurs akcji spółki zanurkował w dół o 13,4% by zatrzymać się na okrągłym poziomie 9 zł. Po chwili odbił on do okolic 9,50 zł, by przed 14:00 ponownie powrócić do 9 zł.

Akcje Detalion Games tanieją w dzień debiutu aż o ponad 13%
Notowania Play2Chill. Źródło: tradingview.com

Debiut Detaliona na na NewConnect porównać można do niedawnego włączenia do obrotu spółki Play2Chill, która również jest powiązana z grupą PlayWay. Początkowo, kurs zniżkował przez kilka sesji, by potem nabrać wzrostowego tempa i przekroczyć kurs z dnia debiutu wynoszący 9,50 zł. We wtorek kurs Play2Chill wystrzelił w górę do o ponad 13% do obecnie notowanych 10,42 zł, a na początku sesji był nawet tak wysoko jak 10,90 zł.

Przy okazji IPO Play2Chill przygotowaliśmy obszerne opracowanie debiutów spółek ze stajni PlayWay. Spółki te w większości przypadków pozwalają wypracowanie zysku, pomimo, że pierwsze sesje są poniżej ceny debiutu. Dostępne jest pod tym odnośnikiem.

W ramach debiutu na NewConnect do obrotu trafiło łącznie 2 mln akcji podzielonych na cztery serie (1 mln akcji serii A, 500 tys. serii B, 250 tys. serii C i 250 tys. serii D).

Zobacz również: Polimex Mostostal liderem wzrostów na sWIG80 we wtorek, akcje o 16% w górę

Obecnie realizowanym przez studio Detalion Games projektem jest gra przygodowo-logiczna “Nemezis: Mysterious Journey III”. Jej premiera jest zaplanowana na I kwartał 2021 roku. Firma zajmuje się także tworzeniem wstępnych wersji gier, tzw. preprodukcji, które mają służyć ocenie ich potencjału sprzedażowego. Jest to strategia, która ma pozwolić na wyłonienie tematyki i rodzaju gry, która ma zostać stworzona jeszcze w 2021 roku.

Detalion Games prowadzi także prace nad grą “Plastic Rebellion” wcześniej tworzoną przez Movie Games, która ma trafić na platformę Nintendo Switch.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here